Ubuntuzilla, czyli zawsze zaktualizowane Mozilla Firefox, SeaMonkey i Thunderbird

Ubuntuzilla, czyli zawsze zaktualizowane Mozilla Firefox, SeaMonkey i Thunderbird

21.12.2007 22:00

Ubuntuzilla to praktyczne rozwiązanie dla osób, które pragną mieć zawsze zaktualizowane oprogramowanie Mozilla na swoim systemie Ubuntu.

Ubuntuzilla to rozbudowany skrypt napisany w języku python, który instaluje programy Mozilla Firefox, SeaMonkey i Thunderbird w systemie Ubuntu. Wszystkie pakiety są pobierane z najbardziej aktualnego serwera Mozilla. Wraz z oprogramowaniem instalowane są również moduły służące do automatycznej aktualizacji pakietów oraz samego narzędzia Ubuntuzilla ( niezależne od menedżera aktualizacji systemu ). Skrypt integruje zainstalowane komponenty z dostępnymi w systemie wtyczkami do produktów Mozilla.

Podczas instalowania użytkownik może wybrać język. Ponadto tworzone są kopie zapasowe danego katalogu, aby w razie usterki nie było problemów z przywróceniem poprzedniej wersji programu.

Kilka dni temu ukazała się wersja 4.4.5 narzędzia Ubuntuzilla. Sprawdzono w niej wszystkie liki do źródeł oprogramowania i zoptymalizowano kod źródłowy. Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie projektu - http://ubuntuzilla.wiki.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)