Ubranie, które zniknie im dłużej pozostaniesz online

Ubranie, które zniknie im dłużej pozostaniesz online
Źródło zdjęć: © chip.pl

14.06.2014 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spokojnie, ten gorset nie trafi do sklepów. To tylko artystyczna wizja dwóch projektantów niezadowolonych z panującego trendu do ciągłego przebywania online.

Xuedi Chen i Pedro Oliveiry stworzyli gorset, który nie tyle ma uformować kobiecą sylwetkę, co dać nam do myślenia. Szkieletowy model ubrania, mający nawiązywać do sieci, został wydrukowany na drukarce 3D. Każdy trójkąt, reprezentujący część lokalizacji, jest kontrolowany przez Adruino. Łącząc gorset przez Bluetooth ze smartfonem zaobserwujemy ciekawe zjawisko. Im częściej wysyłać będziemy dane do serwisów społecznościowych i pozostawać w sieci tym docelowo mlecznobiała przestrzeń gorsetu będzie zanikać, odsłaniając nasze ciało.

Artyści chcieli w ten sposób przekazać, że w dobie akceptowania regulaminów, które niemal nigdy nie są korzystne dla użytkownika tak naprawdę przebywając w sieci ciągle jesteśmy nadzy. Zwłaszcza jeśli bez zastanowienia wrzucamy na Facebooka czy Twittera dużo niepotrzebnych treści pozbawiających nas prywatności.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tesla udostępnia wszystkie patenty za darmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)