Ubezpieczenia podróżne i mieszkaniowe przez komórkę od Orange i Generali

Ubezpieczenia podróżne i mieszkaniowe przez komórkę od Orange i Generali
Źródło zdjęć: © WP.PL

18.12.2009 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Generali oraz PTK Centertel wprowadzają nową ofertę ubezpieczeń podróżnych i mieszkaniowych dla wszystkich klientów Orange. To kolejny efekt współpracy obu firm - liderów polskiego rynku w sprzedaży usług ubezpieczeniowych za pomocą SMS, WAP i internetu

"Generali i Orange udało się wypracować na polskim rynku pozycję pioniera w sprzedaży usług ubezpieczeniowych za pomocą serwisu SMS, WAP i internet. Innowacyjne rozwiązania technologiczno biznesowe to trendy, których nie można ignorować w realizacji strategii rozwoju firmy. Kolejne wspólne usługi Generali i Orange są połączeniem ciekawej oferty produktowej i nowatorskiej formy dystrybucji. Wyznaczają nowe standardy na rodzimym rynku ubezpieczeniowym" - mówi Andrzej Jarczyk, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Dzięki współpracy Generali i PTK Centertel, klienci Orange mogli dotychczas korzystać z ubezpieczeń podróżnych kupowanych przez SMS. W nowej ofercie mogą nie tylko kupić ubezpieczenie podróżne ale także rozszerzyć je o ubezpieczenie mieszkania.

Klienci Orange chcący wykupić ubezpieczenie mogą korzystać również z serwisu WAP w telefonie oraz www dostępnego przez internet. Za ich pośrednictwem mogą wykupić:

  • ubezpieczenie podróżne,
  • ubezpieczenie podróżne z ubezpieczeniem mieszkania na czas podróży,
  • osobne ubezpieczenie mieszkania, oferowane w okresach miesięcznych.

Polisa ubezpieczenia podróżnego kosztuje już od 5 zł dziennie, a z opcją ubezpieczenia mieszkania już od 6,1. zł. Odrębne ubezpieczenie mieszkania to koszt od 19 zł miesięcznie. Wysokość składek zależy od rodzaju pakietu na jaki decyduje się klient.

Ubezpieczenie podróżne obejmuje pokrycie kosztów leczenia za granicą, koszty usług związanych z pomocą w podróży - tzw. usługi assistance oraz wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią ubezpieczonego.

Ubezpieczenie mieszkania obejmuje różne zdarzenia losowe, takie jak pożar, powódź, zalanie a także kradzież z włamaniem. Funkcję uzupełniającą ubezpieczenia pełni polisa OC.

Aby skorzystać z ubezpieczenia wystarczy wysłać SMS pod numer:

  • 8020 - dla ubezpieczenia podróży, w treści wpisując numer PESEL, liczbę dni obowiązywania ubezpieczenia, datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej, np. 91720309040 14 17.12.2009
  • 8021 - dla ubezpieczenia podróży i mieszkania, w treści wpisując numer PESEL, liczbę dni obowiązywania ubezpieczenia, datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej, np. 91720309040 14 17.12.2009
    1. - dla ubezpieczenia mieszkania na miesiąc, w treści wpisując tylko numer PESEL.

Klient otrzyma informacje zwrotne instruujące go o kolejnych krokach. Zawarcie polisy potwierdza informacja SMS lub e-mail zawierająca numer polisy i numer telefonu do Centrum Pomocy Generali.

Aby kupić ubezpieczenie przez kanał WAP wystarczy za pomocą przeglądarki w telefonie komórkowym wejść na stronę WAP Orange World (http://wap.orange.pl/ubezpieczenia), wybrać interesujący wariant usługi i postępować zgodnie z kolejnymi wskazówkami.

W internecie, zakupu ubezpieczenia można dokonać na stronie www.orange.pl, w zakładce usługi - ubezpieczenia. Również tam znaleźć można szczegółowe informacje o sposobach zawierania i zakresie oferowanych ubezpieczeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także