Uber w ministerstwie cyfryzacji ogłasza nowe inwestycje. A przed budynkiem zadyma

Bolesław Breczko

22.01.2019 10:31, aktual.: 23.01.2019 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber otworzy w Polsce pierwsze poza USA centrum inżynieryjne. Ogłoszenie inwestycji miało miejsce w Ministerstwie Cyfryzacji. Natomiast przed ministerstwem protestujący taksówkarze agresywnie zatrzymywali samochody Ubera.

Dyrektor regionalny Ubera Jamie Heywood poinformował o planowanych dużych inwestycjach amerykańskiej firmy w Polsce. Oprócz centrum inżynieryjnego w Krakowie, Uber wprowadzi do Polski także elektryczne rowery i hulajnogi.

- Cieszymy się, że Uber będzie budował swoje pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będzie rozwijać tu najnowszy projekt rower Jump. Cała koncepcja będzie tworzona przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej - powiedział minister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Plany rozwoju Ubera w Polsce nie podobają się stołecznym taksówkarzom. W czasie konferencji w Ministerstwie Cyfryzacji protestowali przed budynkiem. Zamawiali samochody Ubera przez aplikację, a następnie zatrzymywali je i zmuszali pilnujących policjantów do ich kontrolowania.

Taksówkarze wsiadali do samochodów Ubera, grozili i wyklinali kierowców. Co chwila skandowali "złodzieje, złodzieje". Największego pecha miał kierowca, który jednocześnie jeździł taksówką korporacyjną. Taksówkarze nie pozwolili mu ruszyć z miejsca, a jeden z nich zerwał mu z dachu koguta.

Kwestia aplikacji do przewozu osób, takich jak Uber, która w teorii zezwala na transport osób przez kierowców nieposiadających odpowiednich licencji, jest w Polsce nadal nieuregulowana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (322)