WP

Uber pracuje nad sztuczną inteligencją. Będzie rozpoznawać pijanych pasażerów

Jak podaje CNN, Uber tworzy sztuczną inteligencję, której zadaniem będzie wychwytywanie pijanych pasażerów. Wykorzysta do tego nasze smartfony. Poprzez nasz sposób zachowania, sprawdzi, czy jesteśmy pijani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy będą informowani o stanie pasażera
Kierowcy będą informowani o stanie pasażera (East News, Fot: Mateusz Jagielski)
WP

Uber Technology Inc. złożył wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o patent na aplikację do uczenia maszynowego, która będzie przewidywać stan trzeźwości klienta i za pomocą tych informacji ostrzegać kierowcę.

Za pomocą uczenia maszynowego, aplikacja ma nauczyć się dostrzegania zachowania kojarzonego z upojeniem alkoholowym. Algorytmy wezmą pod uwagę przede wszystkim literówki, szybkość wpisywania, prędkość chodzenia, precyzję w naciskaniu przycisków aplikacji, oraz ile czasu łącznie potrzeba, aby zamówić podróż.

Po co Uberowi takie informacje? Otóż potencjalnie Uber może użyć tej technologii, aby kierowcy, którzy nie chcą wozić pijanych pasażerów, mogli odmówić przewozu. Istnieją tez spekulacje, że aplikacja będzie mogła automatycznie dopasowywać pijanych pasażerów do kierowców, którzy wyrażają zgodę na przewóz osób w takim stanie.

WP

Zobacz też: Dla Ubera autonomiczne samochody to za mało. Chce stworzyć latające taksówki

Cóż, zapewnia to kierowcom bezpieczeństwo, że nie będą musieli sprzątać, po źle czujących się pasażerach. Może to zwiększyć również bezpieczeństwo kierowców, jak i pasażerów. Według CNN, co najmniej 103 kierowców Ubera oskarżono o molestowanie lub gwałt w ciągu ostatnich czterech lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Chciał dorobić jako kierowca Ubera. Teraz zapłaci 10 tys. zł kary

WP

Źródło: CNN

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP