Uber pracuje nad sztuczną inteligencją. Będzie rozpoznawać pijanych pasażerów

Uber pracuje nad sztuczną inteligencją. Będzie rozpoznawać pijanych pasażerów

Uber pracuje nad sztuczną inteligencją. Będzie rozpoznawać pijanych pasażerów
Źródło zdjęć: © East News | Mateusz Jagielski
Arkadiusz Stando
12.06.2018 14:36

Jak podaje CNN, Uber tworzy sztuczną inteligencję, której zadaniem będzie wychwytywanie pijanych pasażerów. Wykorzysta do tego nasze smartfony. Poprzez nasz sposób zachowania, sprawdzi, czy jesteśmy pijani.

Uber Technology Inc. złożył wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o patent na aplikację do uczenia maszynowego, która będzie przewidywać stan trzeźwości klienta i za pomocą tych informacji ostrzegać kierowcę.

Za pomocą uczenia maszynowego, aplikacja ma nauczyć się dostrzegania zachowania kojarzonego z upojeniem alkoholowym. Algorytmy wezmą pod uwagę przede wszystkim literówki, szybkość wpisywania, prędkość chodzenia, precyzję w naciskaniu przycisków aplikacji, oraz ile czasu łącznie potrzeba, aby zamówić podróż.

Po co Uberowi takie informacje? Otóż potencjalnie Uber może użyć tej technologii, aby kierowcy, którzy nie chcą wozić pijanych pasażerów, mogli odmówić przewozu. Istnieją tez spekulacje, że aplikacja będzie mogła automatycznie dopasowywać pijanych pasażerów do kierowców, którzy wyrażają zgodę na przewóz osób w takim stanie.

Cóż, zapewnia to kierowcom bezpieczeństwo, że nie będą musieli sprzątać, po źle czujących się pasażerach. Może to zwiększyć również bezpieczeństwo kierowców, jak i pasażerów. Według CNN, co najmniej 103 kierowców Ubera oskarżono o molestowanie lub gwałt w ciągu ostatnich czterech lat.

Źródło: CNN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)