UberGIVING już w Polsce: przekaż dary potrzebującym w Dzień Dziecka

UberGIVING już w Polsce: przekaż dary potrzebującym w Dzień Dziecka

UberGIVING już w Polsce: przekaż dary potrzebującym w Dzień Dziecka
Źródło zdjęć: © Instagram.com
31.05.2019 14:15, aktualizacja: 31.05.2019 15:46

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Uber uruchamia UberGIVING, akcję popularną na całym świecie. W jej ramach użytkownicy aplikacji mogą pomóc mieszkańcom domów samotnej matki, a także fundacjom czy stowarzyszeniom, przekazując najbardziej potrzebne im dary.

Użytkownicy z Warszawy otrzymają w tym celu specjalną funkcję w ramach aplikacji, zaś mieszkańcy pozostałych miast, w których dostępna jest usługa, mogą włączyć się do akcji wpisując w aplikacji specjalny kod. Wszystkie koszty związane z przejazdami w ramach UberGIVING pokrywa Uber. Pierwszym darczyńcą w Polsce została Katarzyna Zielińska, aktorka teatralna i telewizyjna.

Z dobroczynnych przejazdów w opcji UberGIVING mieli już wcześniej okazję korzystać mieszkańcy Dubaju czy Londynu, którzy przekazywali dary potrzebującym z organizacji SOS Wioski Dziecięce czy Cancer Research UK. W Polsce inicjatywa zalicza właśnie swój debiut, a wśród organizacji wspieranych przez akcje znalazły się przede wszystkim domy samotnej matki.

- Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość o tej inicjatywie. Ludzie często chcą pomóc, ale ta pomoc czasami nie dochodzi do skutku z powodu dość prozaicznych przyczyn, jak np. brak własnego auta czy trudności związanych z przewiezieniem darów. Inną kwestią jest niedopasowanie pomocy do realnych potrzeb takich placówek, jak nasza. Zdarza nam się otrzymywać rzeczy, których nie mamy jak spożytkować, np. stare i znoszone ubrania. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przekażą nam żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, taką jak sery, wędliny, warzywa, owoce, a także pieluszki (najlepiej w rozmiarach od 4 do 5), mleko 3,2%, przybory toaletowe, środki chemiczne czy zabawki, które ucieszą dzieci w ich dniu - mówi Izabela Kuś, wolontariuszka ze Stowarzyszenia “Wspólnymi Siłami”, z Domu Samotnej Matki na warszawskiej Białołęce.

Uber spodziewa się dużego zainteresowania dobroczynną funkcją. Potencjalni darczyńcy powinni zatem przygotować się na fakt, że kierowcy UberGIVING mogą być zajęci rozwożeniem paczek do domów samotnych matek. Jeśli zamówiony przez nas przejazd nie nadjedzie po 5 minutach - warto próbować do skutku. Jeśli jednak nie możemy albo nie chcemy dłużej czekać, możemy wpisać w aplikacji Uber kod i zawieźć dary potrzebującym z danej placówki osobiście.

Katarzyna Zielińska pierwszym darczyńcą UberGIVING

Inicjatywę UberGIVING w Polsce wspiera Katarzyna Zielińska, aktorka teatralna i telewizyjna.

- Uśmiech dzieci od zawsze, nie tylko w ich święto, był dla mnie największym prezentem i sprawiał ogromną radość. Z UberGIVING pomóc może każdy. To świetna inicjatywa i mam szczerą nadzieję, że w ślad za nią pójdą kolejne marki - mówi aktorka Katarzyna Zielińska.

Katarzyna Zielińska zamówiła dobroczynny przejazd z Uberem i przekazała rzeczy najpotrzebniejsze małym i dorosłym mieszkańcom Domu Samotnej Matki w Warszawie. Na jej liście były środki chemiczne, żywność, pieluchy oraz mleko następne.

Jak włączyć dobroczynny przejazd w aplikacji?

Mieszkańcy Warszawy będą mogli zamówić dobroczynny przejazd UberGIVING bezpośrednio w samej aplikacji tylko przez 1 dzień: 1 czerwca. W dostępnych opcjach przejazdu wyświetli się ikona UberGIVING, dostępna tuż obok opcji standardowych przejazdów UberX, Select, Van czy Uber Black. Po zamówieniu takiego przejazdu - w miejscu wskazanym przez użytkownika pojawi się kierowca, który odbierze dary i włoży je do pudełka oznakowanego nazwą akcji, a następnie zawiezie je do Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie. Koszty całego przejazdu (w obydwie strony) pokrywa Uber.

Jeśli darczyńcy ze stolicy nie zdążą zamówić dobroczynnego przejazdu w dzień dziecka - nic straconego. Uber przygotował bowiem dla nich specjalny kod promocyjny: WAWGIVING, który będzie obowiązywał do 8 czerwca włącznie. Kod uprawnia do przejazdu w obydwie strony (do domu samotnej matki i z powrotem), każdy na maksymalną kwotę 70 zł.

Odrębne kody otrzymają mieszkańcy innych polskich miast, w których dostępna jest usługa i których placówki biorą udział w akcji. W przypadku Krakowa będzie to kod: KRKGIVING, w Poznaniu - POZGIVING, w Łodzi - LCJGIVING, w Trójmieście - GDNGIVING, a we Wrocławiu – WROGIVING, w Katowicach – KTWGIVING. Kody są ograniczone do strefy konkretnej placówki biorącej udział w programie i uprawniają do osobistego przekazania rzeczy mieszkańcom domu samotnej matki oraz powrotu w to samo miejsce, z którego zamówiono przejazd. Po dodaniu kodu promocyjnego w aplikacji Uber, uprawniającego do zamówienia darmowego, dobroczynnego przejazdu, będzie on widoczny dla użytkownika w aplikacji od 1 do 8 czerwca. Kody uprawniają do dwóch dobroczynnych przejazdów, o wartości po 50 zł każdy.

Komu można pomóc?

Pełna lista placówek, którym można pomóc, wraz z adresami do stron internetowych i kanałów social media, pod którymi można znaleźć kontakty w celu sprecyzowania potrzeb, przedstawia się następująco:

  • Warszawa: Stowarzyszenie "Wspólnymi Siłami". Czynny w godzinach 8:00 – 20:00.
  • Łódź: Dom Samotnej Matki im. St. Leszczyńskiej. Czynny w godzinach 10:00 – 19:00.
  • Poznań: Fundacja Pomocna Mama. Czynna 1 czerwca w godzinach 11:00 – 16:00 pod adresem przy ul. Promienistej 87a/1. W kolejnych dniach (2 - 8 czerwca) darowizny można natomiast przekazywać w placówce mieszczącej się pod adresem przy ul. Kordeckiego 30a/1 w godzinach 13:00 - 20:00.
  • Kraków: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Czynne w godzinach 8:00 - 21: 00.
  • Gdańsk: Dom Samotnej Matki, Caritas. Czynny w godzinach: 9:00 – 17:00.
  • Wrocław: Dom dla Bezdomnych Kobiet, Matek z Dziećmi i Kobiet w Ciąży Stowarzyszenia Pomocy Akson. Czynny w godzinach: 10:00 – 18:00.
  • Katowice: Dom Dziecka "Zakątek". Czynny całodobowo.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)