Uber chce dalszych testów autonomicznego auta. Wcześniej pojazd potrącił kobietę

Uber chce dalszych testów autonomicznego auta. Wcześniej pojazd potrącił kobietę

Uber chce dalszych testów autonomicznego auta. Wcześniej pojazd potrącił kobietę
Źródło zdjęć: © East News | Mateusz Jagielski
Adam Bednarek
06.11.2018 09:49, aktualizacja: 06.11.2018 10:15

W marcu doszło do pierwszego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu przewoźnika. Teraz Uber chce ponownie testować pojazdy - korporacja zapewnia, że te zostały ulepszone.

Uber poprosił Departament Transportu Pensylwanii o ponowne udzielenie zgody na testy autonomicznych pojazdów w Pittsburghu. Po wydarzeniach z marca 2018 roku firma przerwała próby.

Uber: autonomiczne auto może wrócić na drogi

Ofiarą pierwszego śmiertelnego wypadku była 49-letnia kobieta. Według analiz policyjnych, samochód Ubera nie zwolnił przed uderzeniem w kobietę, co potwierdza nagranie. Wiadomo również, że Herzberg przechodziła przez ulicę w nieprawidłowym miejscu.

W samochodzie znajdował się wówczas kierowca, który jednak nie patrzył na drogę, tylko oglądał film na smartfonie. Właśnie dlatego Uber zdecydował, że podczas testów - gdy firma uzyska zgodę - w pojeździe będzie znajdowało się dwóch pasażerów. Dodatkowo pojazdy mają zostać wyposażone w udoskonalony system automatycznego hamowania.

Uber: autonomiczne samochody to za mało. Chce stworzyć latające taksówki

Obecnie Uber pracuje nie tylko nad autonomicznymi pojazdami. Firma chce tworzyć także latające taksówki, które w przyszłości miałyby zastąpić samochody osobowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)