Tworzenie indeksów zawartości płyt CD

Tworzenie indeksów zawartości płyt CD

16.11.2007 20:00, aktual.: 19.11.2007 10:04

W Internecie pojawił się stosunkowo nowy projekt o nazwie cd2browse. Twórcy wydali niedawno wersje 1.0 swojego narzędzia, dzięki któremu przeglądanie płyt z danymi jest niezwykle proste.

Cd2browse to przydatne narzędzie open source, którego zadaniem jest wygenerowanie w pełni interaktywnego, graficznego indeksu danych na płytach z danymi. Całe menu jest napisane w języku postscript i HTML, więc uruchomienie aplikacji z płyty wymaga jedynie działającej przeglądarki internetowej.

Indeks graficzny może być bardzo rozbudowany. Cd2browse pozwala na generowanie w bocznym oknie pełnych drzew katalogów ( bardzo praktyczne przy bardzo dużej liczbie folderów ) lub rozwijanych menu. Program wyświetla wszystkie zebrane informacje o konkretnym pliku, takie jak tytuł, wielkość, data utworzenia, liczba stron ( dokumenty PDF ), a nawet miniatury ( w przypadku plików graficznych dostępna jest także opcja przeglądarki zdjęć ). Ponadto na podstawie plików HTML, PDF oraz dokumentów programów MS Word, Excel i PowerPoint tworzona jest baza danych, wykorzystywana przez wyszukiwarkę cd2browse. Innymi słowy, generowane menu posiada również funkcję przeszukiwania danych na podstawie kawałka tekstu. Wiele elementów graficznych interfejsu może być dowolnie modyfikowanych. Dla użytkownika przygotowano również kilka ciekawych szablonów.

Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows i Linux. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu cd2browse - http://www.cmfs.de/pages/55-0.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)