Twórcy Dodgeball odchodzą z Google

Twórcy Dodgeball odchodzą z Google

Twórcy Dodgeball odchodzą z Google
19.04.2007 16:30, aktualizacja: 24.04.2007 13:57

Nie wszystkie firmy, które zostały przejęte przez Google są zadowolone ze współpracy z gigantem. Założyciele Dodgeball, sieci społecznej dla komórek kupionej w maju 2005 r. przez Google, odchodzą od firmy. - Google nie spełnia pokładanych w nim nadziei - twierdzą.

"Całe doświadczenie związane z Google było dla nas niezwykle frustrujące, przede wszystkim nie byliśmy ich w stanie przekonać, że Dodgeball wart jest zasobów inżynierskich. Mogliśmy tylko patrzeć jak inne startupy rozwijają się na rynku usług mobilnych i sieci społecznych" napisał w poście opublikowanym w serwisie Flickr Dennis Crowley, jeden z twórców Dodgeball.

W 2005 r, gdy Google kupowało Dodgeball, Crowley pisał, że jest niezmiernie podeskcytowany akwizycją, ponieważ dzięki niej będą mieli do dyspozycji czas i środki potrzebne do rozwoju serwisu.

Biogramy Dennisa Crowley'a i Alexa Reinerta nadal widnieją na stronie Dodgeball, jednak przedstawiciele Google potwierdzili IDG News Service informację, że Crowley i Reinert opuścili Google.

Dodgeball łączy cechy spopłecznościowego serwisu internetowego z rozwiązaniami mobilnymi. Jego użytkownicy wysyłają z komórek informacje odnośnie swojej lokalizacji, wtedy serwis rozsyłała informację na telefony komórkowe znajomych użytkownika. Informuje m.in. że ich przyjaciel jest w okolicy.

Crowley rozpoczyna pracę w firmie area/code, która zajmuje się organizacją tzw. big games, czyli gier komputerowych rozgrywanych w świecie rzeczywistym. Rainert dołączył do firmy projektowej IconNicholson LLC.

Nie wiadomo czy Dodgeball będzie nadal rozwijany.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)