Twórca Wikipedii zerwał z dziewczyną zmieniając... wpis w encyklopedii

Twórca Wikipedii zerwał z dziewczyną zmieniając... wpis w encyklopedii
Źródło zdjęć: © Wikipedia

04.03.2008 20:00, aktual.: 05.03.2008 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jimmy Wales, współtwórca Wikipedii, wybrał dość niecodzienny sposób na zakomunikowanie swej wybrance, że z nią zerwał - zdecydował, że zmieni swój opis w encyklopedii online. Kobieta nie pozostała mu dłużna.

Wales postanowił zerwać z Rachel Marsden, kanadyjską prezenterką telewizyjną; zrobił to modyfikując wpis w Wikipedii na swój temat. Napisał, że "nie jest już zaangażowany w związek" i że po raz pierwszy spotkał ją osobiście w lutym bieżącego roku.

W rzeczywistości umawiali się na randki od 2006 roku, gdy Wales pomógł jej w edycji omawiającego ją hasła ( patrz też: "Wikipedia - encyklopedia obosieczna - http://www.pcworld.pl/news/86077.html" ).

Sądząc z tonu wypowiedzi Marsden, tego rodzaju zerwanie nie przypadło jej do gustu. W ramach zemsty wystawiła jego koszulkę i sweter na portalu aukcyjnym eBay. Uznała bowiem, że chce zrobić coś dorównującego czynowi Walesa.

Obecnie znajdująca się w Wikipedii informacja głosi, iż Wales "był w krótkim związku z dziennikarką".

Inny dowód na wyraźną nieroztropność mieszkańców Ziemi - patrz: 'Zapłaci 51 tysięcy za kilka odcinków "Przyjaciół" - http://www.pcworld.pl/news/142216.html'

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)