Twórca Facebooka wyznaje: trochę mi przykro za to, co zrobiłem

Twórca Facebooka wyznaje: trochę mi przykro za to, co zrobiłem
Źródło zdjęć: © flickr.com | downloadsource.fr
Bolesław Breczko

10.11.2017 16:00, aktual.: 10.11.2017 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sean Parker, pierwszy dyrektor Facebooka, przyznał, że nie przewidział skutków oddziaływania portalu na społeczeństwo i konsekwencje. Powiedział, że jest mu "trochę przykro".

Twórca Napstera i późniejszy dyrektor Facebooka, brał udział w konferencji poświęconej leczeniu raka w Filadelfii. W pewnym momencie Parker odszedł od planu dyskusji i zaczął mówić o mediach społecznościowych.

- To całkowicie zmienia relacje z ludźmi – mówił Parker. – Pewnie wpływa też jakoś na produktywność. Tylko Bóg wie, jaką naprawdę szkodę wyrządzamy naszym dzieciom – dodał.

Twierdzi, że nie zdawał sobie do końca konsekwencji z tego, czym może stać się Facebook. Z drugiej strony dodał jednak, że podświadomie wszyscy, którzy nad nim pracowali wiedzieli, że skutki mogą być negatywne

- Podświadomie zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale zrobiliśmy to – powiedział.

Założyciel Napstera i współtwórca Facebooka sam całkowicie unika mediów społecznościowych. Konto na Facebooku zlikwidował w 2005 roku. Ostatnio o niecodziennych praktykach portalu zrobiło się głośno gdy zaczął prosić o nagie zdjęcia użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także