Twitter znowu działa. Znamy przyczynę wczorajszej awarii

Twitter znowu działa. Znamy przyczynę wczorajszej awarii

Twitter znowu działa. Znamy przyczynę wczorajszej awarii
Źródło zdjęć: © WP.PL
12.07.2019 09:08

Twitter przestał działać w czwartek, 11 lipca około godz. 21. Na stronie internetowej przeczytać mogliśmy komunikat o problemach technicznych. Problem został jednak rozwiązany. Awaria trwała krótko. Co było jej przyczyną?

Twitter był wczoraj niedostępny dla użytkowników. "Mamy jakieś problemy techniczne" - taką informację podawała strona internetowa popularnej platformy społecznościowej. Problemy pojawiły się około godz. 21, o czym informowaliśmy. Niedługo internauci w innych portalach zauważyli, że problem nie występuje wszędzie. Niektórzy z nich mogli się zalogować.

Twitter - przyczyna awarii

Twitter nie działał na całym świecie. Problem odnotował też downdetector.com, czyli portal monitorujący pracę największych stron internetowych. Problem został jednak rozwiązany szybko. Dziś Twitter już działa (stan z piątku, 12 lipca). Na swoim profilu platforma społecznościowa komentuje sytuację: "Tęskniliście za nami?". Na odpowiedź użytkownika o tym, że był zmuszony korzystać w tym czasie z Instagrama odpowiada: "Witaj z powrotem w domu".

Jak podaje Twitter w oficjalnym komunikacie, przyczną awarii była aktualizacja serwisu. Z podobnym problemem ostatnio zmagały się także inne serwisy - Facebook i Instagram, chociaż problem był o wiele większy, a awaria trwała wiele godzin.

Ostatnio informowaliśmy o najnowszych zmianach w Twitterze. Już niedługo inaczej ma wyglądać jego strona główna w przeglądarkach. Czy to właśnie powód wczorajszej awarii? Oficjalna strona Twittera o statusie serwerów podaje, że przyczyną była “zmiana wewnętrznej konfiguracji”. Możemy tam również zauważyć, że błędy zostały naprawione w ciągu kilku godzin.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)