Twitter blokuje Donalda Trumpa dzień przed wyborami

Twitter blokuje Donalda Trumpa dzień przed wyborami

Donald Trump
Donald Trump
Źródło zdjęć: © The Washington Post via Getty Im | The Washington Post
Bolesław Breczko
03.11.2020 09:46, aktualizacja: 01.03.2022 14:36

Zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem powszechnych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Twitter kolejny raz ograniczył widoczność jednego z tweetów Donalda Trumpa.

Jeden z wpisów urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych został oznaczony przez zespół Twittera jako "zakwestionowany, który może prowadzić do dezinformacji w zakresie procesów wyborczych".

Tweety z tym oznaczeniem mają mniejszy zasięg, czyli wyświetlają się mniejszej liczbie użytkowników, oraz mają ograniczone możliwości interakcji, jak podawanie dalej i "lajkowanie".

Obraz
© Twitter

W oznaczonym wpisie Donald Trump wydał opinie odnośnie decyzji Sądu Najwyższego. W ramach tej decyzji w stanie Pensylwania wydłużono czas zbierania głosów korespondencyjnych o kilka dni po 3 listopada (dniu wyborów). Jest to o tyle istotne, że w dobie pandemii wiele osób zdecydowało się na ten sposób głosowania, a Pensylwania jest jednym z tzw. swing states, które mogą przesądzić o wyniku wyborów.

Donald Trump napisał, że decyzja Sądu Najwyższego doprowadzi do "niekontrolowanych oszustw", " podważy cały system prawny", i doprowadzi do "przemocy na ulicach".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)