Tweet Obamy o tolerancji stał się najbardziej lubianym w historii serwisu. Zacytował w nim Nelsona Mandelę

Tweet Obamy o tolerancji stał się najbardziej lubianym w historii serwisu. Zacytował w nim Nelsona Mandelę
Źródło zdjęć: © The Verge
Aleksandra Grzegrzółka

16.08.2017 11:42, aktual.: 16.08.2017 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpis byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy na Twitterze stał się najbardziej lubianym w historii serwisu - ma już ponad 3 miliony "lajków". Co tak ujęło internautów?

Barack Obama z Twittera korzysta znacznie oszczędniej niż obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. To jednak nie wpis tego ostatniego zgarnął właśnie tytuł najczęściej "lajkowanego" w historii serwisu. Tweet miał być komentarzem m.in. do odbywającego się w miniony weekend esktremistycznego marszu narodowców w miasteczku Charlottesville w stanie Virginia.
Pisaliśmy już o konflikcie, jaki wybuchł pomiedzy neonazistami próbującymi znaleźć na ten czas nocleg a administracją serwisu Airbnb, która anulowała ich rezerwacje.

Zdjęcie, na którym Obama uśmiecha się do wyglądających przez okno dzieci o różnym kolorze skóry, opatrzył prostym, mocnym cytatem Nelsona Mandeli: "Nikt nie rodzi się, nienawidząc drugiego człowieka z powodu koloru jego skóry, pochodzenia lub wyznania." Pamiętacie, jak kończy się ten fragment? "Nikt nie rodzi się, nienawidząc drugiego człowieka z powodu koloru jego skóry, pochodzenia lub wyznania. Ludzie muszą nauczyć się nienawidzić, a skoro są w stanie to zrobić, to są również w stanie nauczyć się kochać, ponieważ miłość jest bliższa ludzkiemu sercu niż jej przeciwność."

Obecnie tweet ma już ponad 3 miliony polubień, a udostępniło go ponad 1,2 miliona użytkowników. Wpis doczekał się też ponad 48 tys. komentarzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)