Turniej French Open w 3D

Turniej French Open w 3D

Turniej French Open w 3D
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
15.04.2010 10:20, aktualizacja: 15.04.2010 10:32

Firma Panasonic ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Francuską Federacją Tenisa FFT (Fédération Française de Tennis), oraz spółkami Orange i Eurosport, która zaowocuje wysokiej jakości transmisją 3D turnieju French Open Roland Garros. Będzie to pierwszy wielodniowy turniej sportowy w Europie transmitowany na żywo w 3D

Roland Garros, który będzie mieć miejsce od 2. maja do 6 czerwca 2010 roku, jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w sportowym kalendarzu i turniejem tenisowym z najszerszą publicznością telewizyjną w Europie. Po raz pierwszy w historii mieszkańcy naszego kontynentu będą mieli szansę zobaczyć turniej w 3D w wybranych lokalizacjach. Podczas turnieju French Open wszystkie mecze rozgrywane na korcie centralnym Court Philippe Chatrier będą filmowane i pokazywane na żywo w 3D.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Transmisja 3. produkowana na miejscu podczas Roland Garros będzie przekazywana na żywo przez łącze ADSL i światłowód do abonentów Orange we Francji przez dedykowany kanał telewizyjny Orange. Dodatkowo dzięki profesjonalnym kamerom zapewnianym przez Panasonic, Orange będzie mogło filmować w trzech wymiarach za kulisami mistrzostw oraz tworzyć dedykowane reportaże 3D na miejscu. Po turnieju zostanie wyprodukowany film dokumentalny w 3D, który wyemituje kanał telewizyjny Orange.

Turniej będzie transmitowany w 3D do wielu sklepów detalicznych we całej Europie. Kanał Eurosport otrzyma na żywo sygnał Orange 3D i poprzez łącze satelitarne dostarczy transmisję 3D z turnieju do ponad 3000 sklepów detalicznych w 58 europejskich krajach gdzie zostanie zaprezentowany na telewizorach plazmowych 3D Panasonic VT20. Po raz pierwszy konsumenci w całej Europie będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiania siły technologii 3D podczas prestiżowych mistrzostw French Open przez cały czas trwania turnieju. Lista partnerów uczestniczących w programie będzie wkrótce dostępna na stronie Panasonic 3D pod adresem www.panasonic.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)