Trwa ładowanie...
d4m04a7

Turcja prowadzi ofensywę w Syrii. Kurdowie odpowiedzieli moździerzami

Turecka ofensywa w Syrii trwa, a Kurdowie odpowiadają, w odwecie atakując tureckie miasta. Biura gubernatorów południowych prowincji Turcji podają, że w wyniku ataku 6 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja przekroczyła granicę Syrii
Turcja przekroczyła granicę Syrii (Shutterstock.com)
d4m04a7

W środę, 9 października Turcja powiadomiła o planach przekroczenia syryjskiej granicy. Celem ataku są kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), które tureckie władze uważają za terrorystów. Ofensywa ruszyła, kiedy USA poinformowało o wycofaniu swoich wojsk z północnej Syrii, co zostałokontrowersyjnie skomentowane przez Donalnda Tumpa.

Tymczasem turecki atak trwa, a Kurdowie odpowiadają bombardując przygraniczne miasta w Turcji. W wyniku ataku na miasteczka Akcakale i Ceylanpinar w prowincji Sanliurfa zginęły 3 osoby, a 45 zostało rannych. Kolejne 3 osoby zostały zabite a 20 rannych w wyniku ataku na Nusaybin, w prowincji Mardin.

Agencja AP podaje, że Kurdowie przeprowadzili atak z pomocą moździerzy w co najmniej pięciu tureckich miastach. Władze zarządziły ewakuację mieszkańców przygranicznych terenów. Zgodnie z informacją ministerstwa obrony w Ankarze, armia turecka zlikwidowała kurdyjską komórkę odpowiedzialną za te ataki, ale mieszkańcom zaleca się ostrożność.

d4m04a7

Zobacz też: Turcja zaatakowała Syrię. Zobacz pierwsze nagrania z linii frontu

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4m04a7

d4m04a7
d4m04a7