Tunel pod Los Angeles już praktycznie gotowy. Pozwoli pędzić przez centrum miasta

Tunel pod Los Angeles już praktycznie gotowy. Pozwoli pędzić przez centrum miasta

Tunel pod Los Angeles już praktycznie gotowy. Pozwoli pędzić przez centrum miasta
Źródło zdjęć: © The Boring Company
Arkadiusz Stando
22.10.2018 11:45, aktualizacja: 22.10.2018 12:05

250 km/h w przez całe miasto, czy to możliwe? Tak, wystarczy tylko specjalnie zaprojektowany do tego tunel. Już w grudniu 2018 roku mieszkańcy Los Angeles będą mieli okazję sprawdzić, jak działa takie rozwiązanie.

Jak stwierdził Elon Musk na Twitterze - jest już "praktycznie zakończony". Chodzi oczywiście o tunel budowany przez firmę miliardera, The Boring Company. Podziemna przeprawa ma być pierwszym elementem planu odkorkowania miast całego świata.

Pierwszy tunel ma zaledwie około 3,5 kilometra długości. Zaczyna się na parkingu siedziby firmy SpaceX w Los Angeles przy skrzyżowaniu 120th Street oraz Crenshaw Boulevard, i ciągnie pod ziemią wzdłuż tej pierwszej.

Tak prezentował się pierwszy przejazd tunelem, oczywiście za kierownicą Tesli Model X.

Odcinek pierwszy tunelu ma zostać rozbudowany w kilku stronach. Najdłuższy planowany element trasy startuje z Sheman Oaks i kończy się na lotnisku w Long Beach - to około 60 kilometrów. Po drodze stanie się częścią aktualnie kończonego odcinka.

Obraz
© The Boring Company

Publiczne otwarcie pierwszego tunelu The Boring Company w Los Angeles Elon Musk szacuje na 10 grudnia 2018 roku. Inauguracja rozpocznie się w nocy i potrwa przez cały dzień - a to oznacza możliwość darmowych przejazdów. Jednak to nie jest jakaś gigantyczna promocja, gdyż normalnie skorzystanie z tunelu będzie kosztować zaledwie 1 dolara.

Obraz
© The Boring Company

The Boring Company rozpoczęło także prace nad trasą z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Natomiast za rok firma chce zbudować tunel pod Hyperloop z Los Angeles do San Francisco.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)