Trwa ładowanie...
d4mcqg8

Trzy państwa chętne na zakup polskiego okrętu. Prezes stoczni potwierdził doniesienia

Niszczyciel min typu Kormoran II może zrobić furorę. Prezes spółki Remontowa Shipbuilding poinformował o poważnym zainteresowaniu zakupem okrętów przez trzy państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes nie zdradził więcej szczegółów
Prezes nie zdradził więcej szczegółów (PAP, Fot: Roman Jocher)
d4mcqg8

Piotr Dowżenko, prezes stoczni Remontowa Shipbuilding, podał informację podczas uroczystości z okazji położenia stępki pod drugą jednostkę typu Kormoran II. Odbyła się ona w Gdańsku, na terenie zakładu. Pierwsze plotki o rzekomym zainteresowaniu pojawiły się już podczas oddania okrętu w ręce MW. Podczas konferencji w budynku stoczni prezes firmy jednoznacznie je potwierdził.

Jak czytamy na portalu Radio Gdańsk: "Do jednego konkretnego klienta, który był w tamtym czasie, dołączyło dwóch kolejnych. Jeden zwrócił się do rządu z wnioskiem o udostępnienie technologii i prowadzimy rozmowy w tej sprawie. Odbyła się także prezentacja projektu marynarce innego państwa, które również jest zainteresowane Kormoranem. Klient określił swoje wymagania i one nieco różnią się od jednostek budowanych dla naszej floty, ale dialog trwa. Ostatnie rozmowy odbyły się dwa tygodnie temu", mówi dla Radia Gdańsk Piotr Dowżenko.

Kormoran II jest nowoczesnym niszczycielem min, zaprojektowanym i zbudowanym w Polsce. Obecnie, od listopada 2017 roku, jedyny dotychczas wyprodukowany okręt służy w polskiej Marynarce Wojennej. Budowa drugiej jednostki ma zostać zakończona już w 2020 roku, więc całkiem niedługo. Trzeci okręt natomiast ma trafić do służby rok później.

Czytaj też: Ruszyła budowa ORP "Albatros". To drugi okręt typu Kormoran II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mcqg8

Podziel się opinią

Share
d4mcqg8
d4mcqg8
Więcej tematów