Trzy nowe serie laptopów Sony Vaio

Trzy nowe serie laptopów Sony Vaio

Trzy nowe serie laptopów Sony Vaio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2013 11:30, aktualizacja: 05.06.2013 13:08

Sony pokazało właśnie trzy nowe serie komputerów Sony Vaio. Wśród nowości znalazły się uniwersalna seria Vaio Fit, hybrydowa seria Vaio Duo, a także wydajna seria Vaio Pro.

Vaio Fit

Vaio Fit to klasyczne laptopy przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników. Vaio 14E/15. dostępne będą z procesorami od Intel Core i3 po i7 w dwóch rozmiarach dotykowego ekranu: 35,5 cm (14") i 39,5 cm (15,5"). Komputery będą też wyposażone w hybrydowe dyski twarde (połączenie klasycznego dysku, z niewielkim dyskiem SSD).

Jeśli chodzi o łączność ze światem zewnętrznym, modele Duo 1. umożliwiają szerokopasmowy dostęp do Internetu oparty na szybkiej technologii 3G. W wypadku problemów z łącznością bezprzewodową można skorzystać z podłączanego do zasilacza sieciowego routera Wi-Fi. To niewielkie urządzenie przekształci łącze Ethernet w prywatny, mobilny hotspot. Do stworzonej w ten sposób sieci Wi-Fi można równocześnie podłączyć pięć smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Czas pracy na zasilaniu bateryjnym ma wynieść do 1. godzin.

Vaio Pro

Sony Pro to najlżejszy ultrabook w ofercie Sony z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 29,4 cm (11,6") lub 33,7 cm (13,3"). Obudowa komputera została wykonana z włókna węglowego. Sercem komputera jest procesor Interl Core i5 wspomagany 4GB pamięci RAM i pamięcią masową w postaci dysku SSD o pojemności do 12. GB. Za grafikę odpowiada natomiast układ Intel HD Graphics 4400.

Charakterystyczna, sześciokątna w przekroju obudowa jest wykonana z jednokierunkowego włókna węglowego. Pozwala to na zmniejszenie wagi komputera do 0,8. kg (Pro 11) i do 1,06 kg (Pro 13). Zapewnia także dodatkową wytrzymałość. Podobnie jak w Vaio Duo komputer wyposażono w technologię Triluminos Display oraz X-Reality, a podobnie jak Vaio Fit w technologię NFC.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Komputer ma zapewnić wygodę przy pisaniu dzięki precyzyjnej klawiaturze, lekko przechylanej do przodu po otwarciu pokrywy komputera. Duży skok klawiszy i znaczne odstępy między nimi przyczyniają się do ograniczenia liczby literówek. Komfort pracy zwiększa się także dzięki nachylonemu ku przodowi wspornikowi na nadgarstki. Kolejnym atutem jest podświetlenie klawiatury.

Akumulator w modelu Vaio Pro 1. wystarcza na maksymalnie 8 godzin pracy, a w modelu Pro 11 nawet na 11 godzin. Sprzedawany oddzielnie płaski akumulator zwiększy wydajność do 18 godzin** w Pro 13 i do poziomu 25 godzin w Pro 11.

W razie problemów z łącznością bezprzewodową w hotelu lub poza biurem można skorzystać z podłączanego do zasilacza sieciowego routera Wi-Fi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)