Trzy nowe roboty iRobot - odkurzą i zmyją podłogi

Trzy nowe roboty iRobot - odkurzą i zmyją podłogi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.05.2014 13:23

iRobot wprowadza do oferty nnowemodele robotów odkurzających iRobot Roomba serii 800. Premierowe modele posiadają szereg rozwiązań optymalizujących ich pracę, wśród których kluczową rolę odgrywa technologia sprzątania AeroForce. Obok odkurzaczy debiutuje także nowy model robota myjącego podłogi - iRobot Scooba 450.

Odkurzacze Roomba serii 800

W robotach odkurzających Roomba serii 80. ogół usprawnień pozwolił m.in. zwiększyć efektywność zbierania zabrudzeń, nawet z trudnodostępnych miejsc o 50%. Sercem iRobotów Roomba serii 800 jest najnowszy, opatentowany system sprzątania AeroForce. Pozwala on na osiągnięcie wysokiej skuteczności sprzątania dzięki efektywniejszemu silnikowi, który generuje moc ssącą na poziomie 5 razy większym niż w poprzednich generacjach. Do tego dochodzi nowy zbiornik o większej pojemności, którego kształt zwiększa moc ssącą, dodatkowy akcelerator przepływu powietrza oraz nowe szczotki, które posiadają gumową powłokę poprawiającą przepływ powietrza.

Optymalizacja siły przepływu powietrza przez głowicę czyszczącą pozwoliła pięciokrotnie zwiększyć moc ssącą. Skutkuje to nawet 50-procentowym zwiększeniem skuteczności zbierania zabrudzeń. Nowy pojemnik na zabrudzenia posiada większą pojemność, jak również nowy, łatwiejszy w konserwacji filtr HEPA. Zapobiegające wplątywaniu się frędzli i przewodów szczotki AeroForce zwiększają efektywność robota, jak również usprawniają zbieranie sierści i włosów, które nie osiadają na nich i nie wplątują się w nie.

W serii 80. znajdziemy również szereg sprawdzonych już u poprzedników rozwiązań. System iAdapt odpowiada za nawigację robota, który kilkadziesiąt razy na sekundę monitoruje otoczenie, pozwalając na czyszczenie wszelkiego rodzaju podłóg. Czujniki robota sprawiają, że nie spadnie on ze schodów, wyczuje ściany i narożniki, aby dokładnie przy nich wyczyścić powierzchnię, a w połączeniu ze zderzakiem wyposażonym w czujnik dotykowy, delikatnie obejdzie się z przeszkodami (krzesła, meble, ściany). Roomba serii 800 posiada również możliwość programowania pracy na 7 dni tygodnia. Pozwala to na osiągnięcie systematyczności odkurzania oraz pracę, kiedy nie ma nas w domu. Z kolei znany z poprzednich generacji tryb pracy miejscowej - SPOT pozwala na dokładne i szybkie wyczyszczenie mniejszego fragmentu podłogi np. gdy rozsypie się mąka podczas gotowania w kuchni.

iRobot Roomba posiada również akcesoria, które usprawniają jego pracę. Po każdym cyklu sprzątania robot wróci do Stacji Dokującej, aby naładować akumulator. iRobot Roomba serii 80. wykorzystuje również znane z poprzednich modeli systemy optymalizujące jego pracę. Technologia DirtDetect II generacji w oparciu o czujniki akustyczne i optyczne wykrywa obszary silniej zabrudzone, aby robot zintensyfikował na nich pracę, również z wykorzystaniem systemu Persistent Pass Cleaning – ruchy w przód i w tył.

iRobot Roomba 870 – 2.699 zł.
iRobot Roomba 88. – 3.099 zł.

Robot mop do podłogi – Scooba 450

Scooba 45. znacząco różni się od swoich poprzedników. Bazuje on na rozwiązaniach wykorzystywanych w przemysłowych maszynach myjących duże powierzchnie. Dla najnowszego modelu opracowano nowy system sprzątania, który opiera się na trzech cyklach:

1. Zamiatanie i zwilżanie –. Scooba sprząta z podłoża luźno leżące zabrudzenia i zwilża podłogę wodą z płynem. Pozwala to namoczyć zaschnięte plamy, podobnie jak w przypadku wkładania naczyń do zmywarki.

2. Szorowanie i zasysanie –. poruszająca się z szybkością 600 obrotów na minutę szczotka usuwa z podłogi zabrudzenia i zaschnięte plamy, podczas gdy umieszczona za nią ssawka zbiera zabrudzoną wodę z podłogi.

3. Osuszanie –. Scooba 450 zbiera z podłoża pozostałą na nim wodę, pozostawiając czystą powierzchnię.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W oparciu o 3-stopniowy proces mycia oraz zaktualizowany i dostoswany do pracy na mokrej powierzchni system nawigujący iAdapt, Scooba 45. jest w stanie uzyskać blisko stuprocentowe pokrycie powierzchni oraz wyeliminować w toku czyszczenia do 99,3% pospolitych bakterii. Nie byłoby to możliwe gdyby nie konstrukcja zbiornika, w której czysta woda nie miesza się z tą zabrudzoną, zbieraną z podłogi, dzięki zastosowaniu odseparowanych zbiorników. Scooba 450 może pracować na wszelkiego rodzaju podłogach twardych wykonanych z terakoty, linoleum, marmuru, kamienia, czy zabezpieczonych, szczelnych powierzchni drewnianych. Scooba ominie wszelkiego rodzaju podłogi miękkie (dywany, wykładziny). Przed użyciem wystarczy naładować robota, napełnić zbiornik na czystą wodę i rozpocząć proces mycia. Po skończonej pracy należy opróżnić komorę z brudną wodą. Robot został także wyposażony w moduł informacji głosowej na temat urządzenia. Nowy model „porozumiewa” się ludzkim głosem.

Innowacją w stosunku do poprzedniego modelu przeznaczonego do dużych powierzchni jest możliwość wyboru jednego z dwóch trybów pracy:

• Pełny – 40-minutowy dla powierzchni do 28 m2
• Skrócony - 20-minutowy dla powierzchni do 1. m2

Cena: 2700 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)