Trzy innowacje prosto z laboratorium Samsunga. Mają zawojować 2018

Trzy innowacje prosto z laboratorium Samsunga. Mają zawojować 2018

Trzy innowacje prosto z laboratorium Samsunga. Mają zawojować 2018
Źródło zdjęć: © samsung
Grzegorz Burtan
05.01.2018 16:24, aktualizacja: 07.01.2018 15:07

Samsung Electronics podczas targów CES 2018 zaprezentuje trzy innowacyjne projekty opracowane w ramach programu Creative Lab (C-Lab).

– Uruchomiony pięć lat temu program C-Lab rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki niemu nasi kreatywni i utalentowani pracownicy mogą realizować innowacyjne projekty – powiedział Jaiil Lee odpowiedzialny za innowacje w Samsung Electronics.

Tym podbijano świat w 1982 roku

Nowe projekty C-Lab to:

S-Ray (Sound-Ray) to przenośny głośnik kierunkowy, który może towarzyszyć użytkownikowi poza domem. Jest znacznie mniejszy i lżejszy od dotychczas dostępnych rozwiązań, które ze względu na cenę i rozmiar pełniły głównie rolę urządzeń stacjonarnych. S-Ray łączy zalety konwencjonalnych głośników i słuchawek kierunkowych. Pozwala zrezygnować z noszenia ich na uszach, a także nie rozprasza uwagi osób w pobliżu, co często zdarza się w przypadku głośników z łączem Bluetooth. Na tragach CES 2018 odbędzie się prezentacja różnych wariantów produktu, w tym opaski na kark, wersji "Handy" i obudowy na smartfona.

GoBreath to rozwiązanie ułatwiające powrót do zdrowia osobom, które doznały uszkodzenia płuc i cierpią z powodu pooperacyjnych powikłań po znieczuleniu ogólnym. W ramach rekonwalescencji pacjenci muszą najczęściej wykonywać głębokie oddechy przy zastosowaniu jednej z konwencjonalnych metod, czyli przy użyciu spirometru bodźcowego. Z powodu bólu płuc głębokie oddychanie staje się jednak trudne. Lekarz – pracownik Samsung Medical Center – zaproponował koncepcję GoBreath, która pomogła jego pacjentom szybciej powrócić do zdrowia. Obejmuje ona przenośne urządzenie i mobilną aplikację, która może uczyć pacjentów podstawowych technik, takich jak wdychanie, kasłanie czy głębokie oddychanie. Za pomocą programu pacjenci mogą korzystać ze wskazówek do ćwiczeń i sprawdzać, na ile ich płuca odzyskały sprawność. GoBreath oferuje nawet usługi internetowe i chmurę dla lekarzy, aby ułatwić monitorowanie postępów pacjentów czy przekazywać przypomnienia o ćwiczeniach.

Relúmĭno to* inteligentne okulary, które pomagają wyraźniej widzieć przy czytaniu książek lub oglądaniu obiektów*. Aplikacja Relúmĭno została po raz pierwszy zaprezentowana na Mobile World Congress 2017. Aby osoby z wadami wzroku mogły korzystać z tej technologii w sposób komfortowy i dyskretny, opracowane zostały okulary Relúmĭno. Współpracują one ze smartfonem, wykorzystując jego procesor i baterię, dzięki czemu okulary są lekkie i wygodne w noszeniu. Smartfon analizuje obrazy z filmów wyświetlanych przez aparat na ramce, a przetworzone obrazy są przenoszone na wyświetlacz okularów Relúmĭno, aby umożliwić użytkownikowi lepsze widzenie.

Utworzony w grudniu 2012 roku C-Lab jest wewnętrznym programem, stanowiącym inkubator pomysłów. Zachęca pracowników firmy Samsung do rozwijania własnych, innowacyjnych wizji. Program wspiera prace rozwojowe nad koncepcjami we wszystkich obszarach działalności. Wprowadzona w 2015 r. polityka wyodrębniania przedsiębiorstw z C-Lab pomaga pracownikom Samsunga, którzy pomyślnie ukończyli projekty w ramach inkubatora, w uruchomieniu własnych start-upów. Koreańska firma wspiera przedsiębiorstwa wydzielone poprzez inwestycje w kapitał początkowy i doradztwo biznesowe w celu przyspieszenia ich wzrostu, gwarantując im jednocześnie niezależne zarządzanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)