Trwa ładowanie...
d2xsn7u

Trump chce całkowicie usunąć Huawei i ZTE z USA

Jak donosi portal CNBC Donald Trump prawdopodobnie podpisze rozporządzenie, blokujące udział chińskich firm w amerykańskich sieciach telekomunikacyjnych. CNBC powołuje się na anonimowych pracowników Białego Domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojna ekonomiczna z Chinami jest jednym z głównych haseł prezydentury Trumpa
Wojna ekonomiczna z Chinami jest jednym z głównych haseł prezydentury Trumpa (East News, Fot: Associated Press)
d2xsn7u

Według nieoficjalnych informacji CNBC prezydent USA miałby podpisać rozporządzenie w przyszłym tygodniu, przed najważniejszym wydarzeniem branży komórkowej - Mobile World Congress w Barcelonie, który startuje 25 lutego.

Reuters informuje, że rozporządzenie nie zakazywałoby wprost działalności Huawei i ZTE w Stanach Zjednoczonych Zamiast tego amerykański Departament Handlu miałby zabronić rodzimym firmom kupowanie sprzętu telekomunikacyjnego od zagranicznych firm stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

d2xsn7u

Będzie to kolejny krok w wojnie handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która zaczyna powoli rozlewać się na pozostałe kraje. Przeciwko firmie Huawei zaczęły wypowiadać się także Kanada, Wlk. Brytania czy Australia.

W sierpniu 2018 Trump podpisał rozporządzenie, które zabroniło amerykańskim jednostkom administracyjnym kupowanie urządzeń Huawei i ZTE na swój użytek.

Huawei jest największym na świecie dostawcą urządzeń telekomunikacyjnych dla sieci komórkowych. W Polsce na podzespołach Huawei zbudowana jest w całości infrastruktura sieci Play i stanowi znaczny procent w infrastrukturze pozostałych operatorów.

d2xsn7u

Podziel się opinią

Share

d2xsn7u

d2xsn7u
Więcej tematów