TroopTube, czyli YouTube dla żołnierzy

TroopTube, czyli YouTube dla żołnierzy

TroopTube, czyli YouTube dla żołnierzy
12.11.2008 17:01, aktualizacja: 13.11.2008 09:14

TroopTube to pierwszy portal społecznościowy wyłącznie dla żołnierzy i pracowników cywilnych administracji USA. Do tej pory obowiązywał ich całkowity zakaz publikowania w internecie jakichkolwiek informacji.

Od maja 2007 roku żołnierzy i pracowników Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych obowiązywał zakaz korzystania z serwisów społecznościowych typu YouTube - publikowanie zdjęć i filmów z pola walki czy też miejsca pracy stanowić miało bowiem zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa ( szczególnie, gdy udostępniają one informacje o uzbrojeniu lub sposobach działaniach żołnierzy ). Jak tłumaczy Departamentu Obrony, są to bardzo wyjątkowo cenne wiadomości dla terrorystów i wrogów Stanów Zjednoczonych. Nawet żołnierze opisujący na blogach swoje doświadczenia z frontu powinni zachować ostrożność.

Pentagon nie pozostał jednak obojętny na potrzeby żołnierzy pragnących podzielić się swoimi "produkcjami". Dlatego przy współpracy z firmą Devlve Networks stworzył portal TroopTube - jedyne odpowiednie miejsce na tego typu publikacje. Zasady korzystania są podobne jak na innych portalach typu YouTube czy MySpace. Jedyną różnicą jest cenzura, która dotyczy wszystkich materiałów. Przed publikacją następuje weryfikacja filmów i zdjęć. Niebezpieczne elementy stanowiące zagrożenie są automatycznie blokowane.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)