Tradycja z nowoczesnością czyli Sumoroboty

Tradycja z nowoczesnością czyli Sumoroboty

Tradycja z nowoczesnością czyli Sumoroboty
06.05.2009 11:41, aktualizacja: 06.05.2009 12:39

Dwa roboty pojedynkujące się według reguły zawodów Sumo z VIII wieku? Już 9 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej stanie się to możliwe. Ponad 50 zespołów konstruktorów zmierzy się ze sobą w walce o tytuł mistrza. Zawodom towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całej rodziny. Partnerem imprezy jest Miasto Poznań.

Obraz

Międzynarodowe Zawody Sumorobotów odbywają się w ramach festiwalu CybAiRBot prezentującego rozwój robotyki poczynając od badań akademickich po praktyczne zastosowanie tych maszyn. W szczególny sposób jest on skierowany do wszystkich pasjonatów robotyki, którzy chcieliby zaprezentować własne rozwiązania konstrukcyjne z tej dziedziny, ale jak się okazuje, może też być świetnym sposobem na spędzenie czasu dla całej rodziny.

Najmłodsi adepci robotyki będą mogli się wykazać w konkursie rysunkowym oraz zawodach SUMO w oparciu o zestawy Lego Mindstorms. Są to odrębne zawody, w których mogą uczestniczyć tylko konstrukcje zbudowane z Lego Mindstoms. Konkurs jest skierowany do młodszych uczestników, maksymalny wiek to 1. lat. Dodatkowo organizowatorzy przewidują prezentacje różnego typu robotów, w tym robotów policyjnych czy przemysłowych, pokazy sztuk walki oraz wiele innych atrakcji.

To nie przypadek, że impreza odbywa się właśnie w Poznaniu, który jest zagłębiem nowych technologii. Sprzyja temu aktywna polityka Miasta wspierająca inicjatywy związane z nowymi technologiami, w tym właśnie Zawody Robotów Sumo.

Wydarzenie sponsorują: WV Poznań, TME, ABB Sp. Z o.o., Wobit, KUKA, Mały Inżynier, Twój Robot.

Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)