TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej

TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej28.10.2008 13:45
TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej

Telekomunikacja Polska rozpoczyna świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o technologię satelitarną i wprowadza nową ofertę - neostrada tp z telewizją w atrakcyjnych cenach. W umowach na 24 miesiące za cenę neostrady tp - 512 kb/s, 1Mb/s lub 2Mb/s, klient otrzymuje dodatkowo możliwość oglądania ponad 30 programów telewizyjnych.

- Dzięki technologii satelitarnej możemy zaproponować ofertę usług multimedialnych o wiele większej grupie klientów, którzy do tej pory pozostawali poza zasięgiem usług w technologii kablowej (ADSL). To dla nas prawdziwie przełomowy moment - powiedział Dominique Lesage, Dyrektor Grupy TP ds. Kontentu. - W naszej strategii założyliśmy, że TP będzie operatorem multimedialnym, dziś jesteśmy o kolejny krok bliżej tego celu.

W nowym pakiecie, TP w całej Polsce będzie oferować cyfrową telewizję z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem w technologii satelitarnej (DTH) lub, tak jak dotychczas, za pośrednictwem linii telefonicznej w technologii ADSL (IPTV), której zasięg obejmuje duże miasta. Dzięki wdrożeniu technologii satelitarnej zasięg usługi znacznie powiększył grupę potencjalnych klientów i wynosi obecnie ponad 9 mln gospodarstw domowych. Cena będzie identyczna niezależnie od tego, w jakiej technologii będzie świadczona, a wybór technologii (IPTV/DTH) będzie uzależniony od warunków technicznych w konkretnej lokalizacji.

- Klienci oczekują pakietu usług w dobrej cenie i naszym priorytetem jest dostarczenie im takiej oferty niezależnie od ograniczeń technologicznych czy miejsca zamieszkania - wyjaśnia Paweł Galej, Dyrektor Departamentu Usług Telewizyjnych i VOD. - W naszej nowej ofercie telewizja jest praktycznie za darmo, ponieważ za pakiet neostrady tp z telewizją, przy umowach na 2. miesiące, klient zapłaci tyle samo, ile za sam internet z liveboxem.

288761974589110419

*cena neostrady tp dotyczy promocji „Internet dla każdego"

Jednorazowa opłata aktywacyjna w promocji wynosi 12,2. zł z VAT. Klienci mogą również kupić antenę satelitarną w promocyjnej cenie 1,22 zł VAT i skorzystać z oferty jednej z rekomendowanych przez TP firm instalatorskich, które zamontują antenę.

Klienci korzystający z telewizji w technologii satelitarnej, oprócz ponad 3. polskich i zagranicznych programów telewizyjnych, które otrzymają w ramach abonamentu, dodatkowo mogą odbierać dostępne na satelicie Hot Bird kanały niekodowane (ponad 200 programów). Ponadto będą mogli dokupić nowy kanał sportowy Orange Sport oraz Multipakiet Canal+ z oferty Cyfry+, pakiet składający się z 4 programów: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport oraz CANAL+ Sport2.

Klienci, którzy będą odbierać telewizję za pośrednictwem linii telefonicznej, również otrzymają dostęp do ponad 3. polskich i zagranicznych programów telewizyjnych w ramach abonamentu oraz możliwość dokupienia pakietów telewizyjnych tp - M, L, HBO, i Orange sport oferujących dostęp do ponad 50 kanałów lub jednego z pakietów Cyfry+ (do wyboru są 4 pakiety).

Telekomunikacja Polska dąży do tego by wszystkim klientom usług telewizyjnych jak najszybciej zaproponować identyczną ofertę programową, niezależnie od technologii w jakiej świadczy usługę. W 200. roku firma planuje uruchomić wideo na życzenie dla użytkowników telewizji w technologii satelitarnej. Obecnie mają do niej dostęp tylko użytkownicy telewizji IPTV.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.tp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)