TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej

TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej

TPSA wchodzi na rynek cyfrowej telewizji satelitarnej
28.10.2008 13:45, aktualizacja: 28.10.2008 14:03

Telekomunikacja Polska rozpoczyna świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o technologię satelitarną i wprowadza nową ofertę - neostrada tp z telewizją w atrakcyjnych cenach. W umowach na 24 miesiące za cenę neostrady tp - 512 kb/s, 1Mb/s lub 2Mb/s, klient otrzymuje dodatkowo możliwość oglądania ponad 30 programów telewizyjnych.

- Dzięki technologii satelitarnej możemy zaproponować ofertę usług multimedialnych o wiele większej grupie klientów, którzy do tej pory pozostawali poza zasięgiem usług w technologii kablowej (ADSL). To dla nas prawdziwie przełomowy moment - powiedział Dominique Lesage, Dyrektor Grupy TP ds. Kontentu. - W naszej strategii założyliśmy, że TP będzie operatorem multimedialnym, dziś jesteśmy o kolejny krok bliżej tego celu.

W nowym pakiecie, TP w całej Polsce będzie oferować cyfrową telewizję z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem w technologii satelitarnej (DTH) lub, tak jak dotychczas, za pośrednictwem linii telefonicznej w technologii ADSL (IPTV), której zasięg obejmuje duże miasta. Dzięki wdrożeniu technologii satelitarnej zasięg usługi znacznie powiększył grupę potencjalnych klientów i wynosi obecnie ponad 9 mln gospodarstw domowych. Cena będzie identyczna niezależnie od tego, w jakiej technologii będzie świadczona, a wybór technologii (IPTV/DTH) będzie uzależniony od warunków technicznych w konkretnej lokalizacji.

- Klienci oczekują pakietu usług w dobrej cenie i naszym priorytetem jest dostarczenie im takiej oferty niezależnie od ograniczeń technologicznych czy miejsca zamieszkania - wyjaśnia Paweł Galej, Dyrektor Departamentu Usług Telewizyjnych i VOD. - W naszej nowej ofercie telewizja jest praktycznie za darmo, ponieważ za pakiet neostrady tp z telewizją, przy umowach na 2. miesiące, klient zapłaci tyle samo, ile za sam internet z liveboxem.

Obraz

*cena neostrady tp dotyczy promocji „Internet dla każdego"

Jednorazowa opłata aktywacyjna w promocji wynosi 12,2. zł z VAT. Klienci mogą również kupić antenę satelitarną w promocyjnej cenie 1,22 zł VAT i skorzystać z oferty jednej z rekomendowanych przez TP firm instalatorskich, które zamontują antenę.

Klienci korzystający z telewizji w technologii satelitarnej, oprócz ponad 3. polskich i zagranicznych programów telewizyjnych, które otrzymają w ramach abonamentu, dodatkowo mogą odbierać dostępne na satelicie Hot Bird kanały niekodowane (ponad 200 programów). Ponadto będą mogli dokupić nowy kanał sportowy Orange Sport oraz Multipakiet Canal+ z oferty Cyfry+, pakiet składający się z 4 programów: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport oraz CANAL+ Sport2.

Klienci, którzy będą odbierać telewizję za pośrednictwem linii telefonicznej, również otrzymają dostęp do ponad 3. polskich i zagranicznych programów telewizyjnych w ramach abonamentu oraz możliwość dokupienia pakietów telewizyjnych tp - M, L, HBO, i Orange sport oferujących dostęp do ponad 50 kanałów lub jednego z pakietów Cyfry+ (do wyboru są 4 pakiety).

Telekomunikacja Polska dąży do tego by wszystkim klientom usług telewizyjnych jak najszybciej zaproponować identyczną ofertę programową, niezależnie od technologii w jakiej świadczy usługę. W 200. roku firma planuje uruchomić wideo na życzenie dla użytkowników telewizji w technologii satelitarnej. Obecnie mają do niej dostęp tylko użytkownicy telewizji IPTV.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.tp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)