TP testuje internet o prędkości 80 Mb/s

TP testuje internet o prędkości 80 Mb/s

TP testuje internet o prędkości 80 Mb/s
26.05.2010 11:34

Telekomunikacja Polska testuje internet o prędkości 80 Mb/s w technologii VDSL2. Będą z niego do końca czerwca korzystać studenci Politechniki Warszawskiej w domu studenckim "Riviera" oraz "Mikrus". To pierwszy test tego rozwiązania w globalnej Grupie France Telecom

Usługi, które TP testuje, są realizowane w najnowszej wersji technologii VDSL2. W porównaniu z dotychczas stosowanymi odmianami, które pozwalają zaoferować internet o prędkości 20 - 50 Mb/s, nowa wersja umożliwia osiągniecie jeszcze większej przepływności, nawet przekraczającej 100Mb/s.

W testach TP uczestniczy ponad 10. studentów - prócz internetu o prędkości 80 Mb/s, część z nich korzysta także z telewizji IPTV. To bardzo świadomi, wymagający i zaawansowani internauci - większość studiuje na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Ponadto fakt, że bardzo intensywnie korzystają z internetu pozwala zweryfikować działanie technologii w trudnych warunkach, przy znacznym obciążeniu sieci. TP będzie też mogła ocenić możliwości komercyjnych wdrożeń w przyszłości.

Testy z udziałem studentów Politechniki Warszawskiej to kontynuacja dotychczasowej współpracy TP z tą uczelnią. Centrum Badawczo Rozwojowe Grupy TP (Orange Labs) od 200. roku prowadzi projekty badawcze z Instytutem Telekomunikacji PW nad technikami dostępowymi xDSL (pierwotnie ADSL, obecnie VDSL2).

Co na temat internetu 80 Mb/s mówią studenci uczestniczący w testach? Zapraszamy na www.blog.tp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)