TP raportuje DSLAM-y, Streżyńska czeka na linie

TP raportuje DSLAM-y, Streżyńska czeka na linie

09.01.2010 10:47, aktual.: 11.01.2010 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes UKE Anna Streżyńska dostrzega pierwsze problemy w realizacji zawartego pod koniec października porozumienia z Telekomunikacją Polską, które dotyczą zobowiązań inwestycyjnych telekomu.

Prezes UKE Anna Streżyńska dostrzega pierwsze problemy w realizacji zawartego pod koniec października porozumienia z Telekomunikacją Polską, które dotyczą zobowiązań inwestycyjnych telekomu - pisze _ Polska Agencja Prasowa _.

Urząd zgodził się na stabilizację stawek hurtowych do 2012 roku w zamian za 500 tys. nowych linii umożliwiających szybki dostęp do Internetu i modernizację kolejnych 700 tys.

_ Im dalej w las, tym więcej drzew. Pojawiają się pierwsze trudności dotyczące m.in inwestycji, ale jesteśmy w trakcie ich wyjaśniania i mam nadzieję, że zakończymy to z sukcesem. (…) Telekomunikacja ostatnio przedstawiła nam raport z pierwszego okresu wykonania, który dotyczy budowy DSLAM-ów. (…) Nie obchodzi mnie, ile jest kart na DSLAM-ie, interesuje mnie natomiast, ile jest linii do klienta i taka jest definicja w zawartym porozumieniu. Natychmiast zgłosiliśmy protest _ - powiedziała PAP Streżyńska.

Streżyńska zauważa jednak, że to dopiero początki i wszystko musi się "dotrzeć". Przypomniała też, że ostateczna decyzja o zamknięciu postępowania nad podziałem telekomu może zostać podjęta na koniec roku i że do tej pory cały czas będą trwały prace. Streżyńska zaznaczyła także, że Komisja Europejska bardzo pilnuje realizacji zasad porozumienia TP i UKE.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)