TP montuje darmowe automaty na zalanych terenach

TP montuje darmowe automaty na zalanych terenach

26.05.2010 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Służby techniczne Telekomunikacji Polskiej i Centertela cały czas starają się naprawiać sieć, którą woda w wielu miejscach uszkodziła. Tak było choćby w rejonie Wieliczki, gdzie Raba wystąpiła z brzegów i zniszczyła linię przecinającą nurt rzeki - napisano na blogu telekomu.

  1. maja w okolicach Krakowa nie działało 4 tys. telefonów, były też problemy z działaniem sieci komórkowych. 24. maja Na Dolnym Śląsku było około 3 tys. uszkodzeń, w tym 1 tys. w samym Wrocławiu, w obrębie zalanego Kozanowa. W tym samym czasie w woj. śląskim, łódzkim i opolskim w sumie około 13,5 tys. osób nie miało łączności telefonicznej. Woda podmyła w wielu miejscach słupy telekomunikacyjne, pozrywała kable magistralne i zalała szafy kablowe.

_ By w czasie potrzebnym na niezbędne naprawy zapewnić ludziom łączność TP rozpoczęła akcję montowania automatów telefonicznych, z których można dzwonić bezpłatnie. Do takich automatów można się też dodzwonić. Są one instalowane tam, gdzie jest najwięcej ewakuowanych powodzian, a także w miejscach najbardziej dotkniętych klęską. Automaty będą dostępne do czasu, aż sytuacja się ustabilizuje _ - napisano na blogu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także