Toskańska wioska do kupienia na portalu aukcyjnym

Toskańska wioska do kupienia na portalu aukcyjnym

Toskańska wioska do kupienia na portalu aukcyjnym
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
29.06.2012 09:20

Pratariccia, średniowieczna wioska położona 40 kilometrów od Florencji, jest do kupienia za 2,5 miliona euro. Gdzie? Na eBayu.

Składająca się z 2. zabudowań osada na pięknym wzgórzu została opuszczona 50 lat temu. Wyludniła się, ponieważ miejscowi rolnicy masowo ruszyli do miast i pracy w fabrykach, więc dla właściciela, czyli zakonu, stanowi głównie obciążenie. Dla zamożnego miłośnika toskańskiego krajobrazu może stać się spełnieniem marzeń.

Za 2,5 miliona euro szczęśliwy nabywca otrzyma wymagające remontu domy oraz zabudowania gospodarcze o łącznej powierzchni 500. metrów kwadratowych i 8 hektarów ziemi.

Kruczek polega na tym, że koszt zakupu wioski to nie jedyny wydatek. Odpowiedzialny za transakcję pośrednik Carlo Magni przyznaje, że na przywrócenie budynków do stanu używalności, doprowadzenie mediów i budowę drogi dojazdowej należy wyłożyć przynajmniej milion euro. Obecnie na miejsce można się dostać tylko porządnym autem terenowym. Wioska znajduje się bowiem na wysokości 85. metrów n.p.m.

Pratariccia to jedna z setek opuszczonych osad w Toskanii i innych częściach Włoch. Wyglądają malowniczo, ale są trudno dostępne, a przerobienie zabudowań na hotele lub spa jest dużym wydatkiem. Najlepszą szansą jest dla nich zainteresowanie zamożnego inwestora, który postanowi urządzić w nich rezydencję wakacyjną.

Dlaczego zdecydowano się na sprzedaż na aukcji internetowej? Magni wyjaśnia:

_ - We Włoszech panuje poważny kryzys gospodarczy, więc właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży. Szukanie nabywcy przez wyspecjalizowane firmy kosztuje, tymczasem ogłoszenie na eBayu jest darmowe i dociera do olbrzymiej liczby potencjalnie zainteresowanych. Portale aukcyjne sprawdzają się do sprzedawania towaru, który można wysłać pocztą, ale nie wykluczam, że wkrótce na eBayu pojawi się więcej włoskich wiosek, a nawet i zamków. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)