Toshiba z własnym odtwarzaczem Blu-ray

Toshiba z własnym odtwarzaczem Blu‑ray

Toshiba z własnym odtwarzaczem Blu-ray
Źródło zdjęć: © Blue-Ray.com
20.07.2009 11:00, aktualizacja: 21.07.2009 11:32

Równo rok i pięć miesiąc po tym jak Toshiba uznała swoją porażkę na rynku HD DVD i wycofała się z rozwoju, produkcji i sprzedaży odtwarzaczy obsługujących ten format, firma zapowiedziała, że pod koniec 2009 wprowadzi na rynek własne urządzenie dla niegdyś konkurencyjnego Blu-ray.

Plotki o własnym odtwarzaczu Blu-ray firmy Toshiba pojawiały się już od dłuższego czasu. Teraz jednak informacje te zostały potwierdzone. Japońska gazeta Yomiuri Shimbun poinformowała oficjalnie, że firma wprowadzi w jeszcze w tym roku urządzenie w pełni obsługujące Blu-ray.

Wojna formatów pomiędzy firmami promującymi HD DVD (Microsoft i Toshiba) oraz Blu-ray (Sony, Panasonic, wiele mniejszych firm) zakończyła się w połowie lutego 200. roku, kiedy to Toshiba oznajmiła, że wycofuje się z rozwoju, produkcji i sprzedaży odtwarzaczy oraz nagrywarek HD DVD. Firma zapewniła również, że w najbliższym czasie skupi się na rozwijaniu technologii z innych dziedzin, np. procesorów, pamięci NAND, szyfrowania, itd.
Według najnowszego raportu grupy Digital Entertainment format Blu-ray radzi sobie na rynku bardzo dobrze. Analitycy wskazali, że sprzedaż płyt i urządzeń Blu-ray wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym - pomimo kryzysu ekonomicznego.

Według pierwszych informacji odtwarzasz Blu-ray firmy Toshiba trafi na japoński rynek już pod koniec tego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)