Toshiba rozwija internetową platformę muzyczną

Toshiba rozwija internetową platformę muzyczną

Toshiba rozwija internetową platformę muzyczną
Źródło zdjęć: © Toshiba
14.01.2011 15:22

Dwa nowe multimedialne netbooki - mini NB520 i mini NB550 - umożliwiają bezpośredni dostęp do platformy Toshiba Music Place. Platforma ta jest oparta o technologię 7digital, umożliwiając wybór jednego z 10 milionów muzycznych plików MP3. Sprzedaż nowych netbooków w Europie ruszy w pierwszym kwartale

Toshiba Music Place - ponad 10 milionów utworów
Muzyka cyfrowa sukcesywnie wypiera muzykę dostępną na tradycyjnych nośnikach. W 200. roku około 117 milionów osób w Europie zakupiło muzykę cyfrową przez internet. Szacuje się, że w 2014 roku liczba ta wzrośnie dwukrotnie. Nowa platforma Toshiba Music Place bazująca na 7digital i netbooki ze świetnymi głośnikami mają być odpowiedzią na ten trend.

Obraz
© (fot. Toshiba)

Wysoka jakość dźwięku w klasie netbooków
Współpraca inżynierów z firm Toshiba i Harman zakończyła się sukcesem: opracowali głośniki o dobrej jakości dźwięku i poziomie głośności, umieszczone w niewielkiej obudowie. W modelach mini NB52. i mini NB550 zastosowano także technologię cyfrowej korekcji dźwięku Dolby Advanced Audio. Głośniki mają szerokie pasmo przenoszenia, doskonale oddając dźwięk muzyki rockowej, hip-hopu, jazzu, czy muzyki klasycznej.

Teledysk holenderskiego zespołu AlascA udostępniony użytkownikom nowych modeli
Rozwijanie systemów dźwiękowych to nie jedyny obszar działalności marki Toshiba, który jest powiązany z muzyką. Toshiba rozpoczęła współpracę z holenderskim zespołem AlascA tworzącym indie-folk, finalistą prestiżowego konkursu muzycznego Grote Prijs van Nederland 2010. Na platformie Toshiba możemy znaleźć i pobrać najnowsze utwory tej grupy oraz teledysk do utworu "Icarus".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)