Toshiba prezentuje pralki o dwóch bębnach

Toshiba prezentuje pralki o dwóch bębnach17.06.2013 10:15
Toshiba prezentuje pralki o dwóch bębnach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ładowane od góry pralki o dwóch bębnach nie są popularne w naszym kraju, ale właśnie na ten typ konstrukcyjny zdecydował się japoński producent.

Jak właściwie działają pralki o takiej konstrukcji? Wbrew pozorom, jest to bardzo proste –. jeden z bębnów odpowiada za pranie, a drugi za wirowanie. Po skończonym cyklu prania musimy ręcznie przełożyć tkaniny z jednego bębna do drugiego i uruchomić kolejny program. Chociaż jest to dosyć niewygodne, ma też swoje zalety - takie urządzenia zużywają mniej wody i prądu, a do tego dają możliwość używania tej samej wody do kilku cyklów prania. Dodatkowo, sam cykl prania i suszenia trwa krócej w niż w standardowej pralce.

Nowe pralki Toshiba dostępne posiadają pojemność 7.5. 8, 9, 10 i 11 kilogramów. Ponieważ przeznaczone są głównie na rynek Azji Południowo-Wschodniej, podczas projektowania zadbano o ich odpowiednią wytrzymałość – przystosowane są do pracy w dużej wilgotności, są także bardziej odporne na rdzewienie. Dodatkowo, urządzenia wyposażone są w filtry, mające radzić sobie z zanieczyszczoną i twardą wodą. Producent zapewnia, że zaprojektowane są tak, aby działać przez lata.

Przemyślany projekt urządzeń został uhonorowany nagrodą iF design 2013.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)