Toshiba prezentuje nowe telewizory Ultra-HD w trzech rozmiarach

Toshiba prezentuje nowe telewizory Ultra-HD w trzech rozmiarach

Toshiba prezentuje nowe telewizory Ultra-HD w trzech rozmiarach
Źródło zdjęć: © WP.PL
20.03.2013 18:27, aktualizacja: 21.03.2013 10:23

Toshiba zaprezentowała światu, jak będzie wyglądał rok 2013. Na pokazach Toshiba World 2013 w Amsterdamie, koncern zaprezentował m.in. zupełnie nowe telewizory, nową wersję Smart TV - Cloud TV oraz odmieniony, ale zarazem spójny wygląd "Spot ON". Bierzemy udział w tym wydarzeniu, więc przekazujemy wam najnowsze wieści z kraju wiatraków i tulipanów.

Oprócz tanich telewizorów LED, o których pisaliśmy jeszcze przed pokazem w Amsterdamie oraz bardzo cienkich LED-ów, Toshiba pokazała sprzęt z którego jest naprawdę dumna, i który ma szansę zagościć w domu nawet przeciętnego Kowalskiego. Chodzi o telewizory Ultra-HD w drugiej odsłonie w aż trzech rozmiarach.

Toshiba stawia na 4K

Głównym aktorem pokazu Toshiba World Congress 201. były najnowsze telewizory Ultra-HD z serii L9. Toshiba zdecydowała się na ciekawy krok, który zapowiadała już na targach CES. Oprócz dużego telewizora 84L9 o przekątnej 84 cale (213 cm), zaprezentowała również modele 58L9 i 65L9 z mniejszą przekątną - odpowiednio 58 cali (146 cm) oraz 65 cali (164 cm). Oczywiście wszystkie modele z tej serii wyświetlają obraz w rozdzielczości Ultra-HD, czyli 3840x2160 pikseli. Na ich pokładzie znalazł się procesor CEVO 4K, który odpowiada za funkcję upskalowania obrazu do rozdzielczości Ultra-HD. Co ciekawe, z tak wysokimi rozdzielczościami będą mogły pracować nowe laptopy Toshiba, przekazując obraz z komputera (np. gry, Google Mpas, zdjęcia) wprost na telewizor.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Z zewnątrz telewizory są do siebie bardzo podobne. Aluminiowa podstawa, wąska ramka i cienka obudowa, czyli to co lubimy najbardziej, a także charakterystyczny włącznik "Spot ON", przypominający o odmienionym designie. Oprócz tego ostry jak brzytwa, równomiernie podświetlony, płynny obraz nasycony kolorami, który zrobił na nas mocne wrażenie. Nie wiemy kto stoi za dostarczeniem tych świetnych paneli LCD, ale z informacji, jakie udało się nam uzyskać nie jest to LG - Toshiba korzysta z usług trzech różnych dostawców.

Matryca jest oczywiście podświetlona w technologii LED. Została tez wyposażona w funkcje AMR 80. (Active Motion & Resolution), która powinna zapewnić płynność obrazu nawet przy bardzo dynamicznych scenach – np. podczas oglądania widowisk sportowych lub filmów akcji. Najmniejszy model 58L9 oferuje aktywne 3D. W zestawie znajdą się dwie pary okularów. Dwa większe modele wyświetlają obraz stereoskopowy w technologii pasywnej – będą cztery pary okularów w zestawie. Wszystkie modele z tej serii umożliwiają konwersję obrazu 2D do 3D.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Ciekawostką ma być nowy standard Smart TV, który już niedługo będzie nosił nazwę Cloud TV. Nad tym rozwiązaniem Toshiba wciąż pracuje. Na pewno pojawi się ono w nowych telewizorach Ultra-HD. Ma zastąpić znane do tej pory Toshiba Places. Na razie wersja jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, ale w kwietniu powinniśmy dowiedzieć się więcej.

Nowe telewizory Ultra-HD posiadają wbudowany tuner telewizji cyfrowej (DVB-T/T2/S/S2/C) oraz analogowy, a także slot na karty CI+. Na pokładzie niestety zabrakło kamerki, ale telewizor jest przystosowany do obsługi Skype –. kamerkę trzeba dokupić osobno. Oczywiście nie mogło zabraknąć wbudowanej łączności Wi-Fi oraz technologii Intel WiDi. Jest też złącze HDMI z funkcją MHL, dzięki której możliwe jest podłączenie urządzenia do telewizora jednym kablem i wyświetlanie zapisanych np. w pamięci smartfona materiałów.

Niestety na razie producent nie jest wstanie podać ceny nowych telewizorów Ultra-HD. Wiadomo tylko, że trafią na rynek prawdopodobnie w lipcu 201. r.

Źródło: SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)