Toshiba i Microsoft udoskonalą HD DVD

Toshiba i Microsoft udoskonalą HD DVD

05.10.2007 15:30

Koncerny Toshiba i Microsoft planują stworzenie organizacji o nazwie Advanced Interactivity Consortium. Jej zadaniem będzie rozszerzenie i udoskonalenie interaktywnych możliwości standardu HD DVD.

Obie firmy należą do grupy liderów "obozu HD DVD" - Toshiba jest współautorem tego formatu, a Microsoft promuje go m.in. poprzez sprzedawanie zewnętrznego napędu HD DVD do konsoli Xbox 360. Koncern z Redmond zaangażował się w ten projekt przede wszystkim dla tego, że to on opracował środowisko programistyczne HDi ( oparte na XML ), które obecnie jest odpowiedzialne za wszelkie interaktywne funkcje HD DVD.

Konsorcjum, które utworzenie właśnie zapowiedziano, ma stać się platformą dla wszystkich firm chcących tworzyć nowe rozwiązania interaktywne, dostępne na płytach HD DVD. Mają to być np. nowe funkcje związane z pobieraniem z Internetu dodatkowych materiałów a także dodawaniem do filmów treści, z których korzystać będzie można za pomocą komputera PC czy konsoli do gier.

Hisatsugu Nonaka, wiceprezes Toshiby, zapewnił w wydanym z tej okazji oświadczeniu, że stworzenie AIC zagwarantuje pełną kompatybilność wszystkich materiałów interaktywnych umieszczanych na płytach HD DVD z wszystkimi odtwarzaczami obsługującymi ten format.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)