Toshiba: 250 m2 w jakości HD

Toshiba: 250 m2 w jakości HD
Źródło zdjęć: © IDG

16.07.2008 12:30, aktual.: 16.07.2008 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toshiba zaprezentowała kolejny ogromny kolorowy wyświetlacz LED. Kolos został zainstalowany na jednym z budynków przy Times Square w Nowym Jorku gdzie nad zatłoczoną ulicą wyświetla obraz w jakości HD, którego przekątna wynosi ponad 22 metry.

Nowy, przeznaczony do pracy na zewnątrz budynków ogromny wyświetlacz Toshiby - Toshiba Vision Times Square - ma się przyczynić do wzmocnienia marki firmy oraz promowania jej produktów. Urządzenie zainstalowano na wysokości 8. metrów na ścianie budynku przy Times Square w Nowym Jorku. Jest to prawdziwy kolos o wymiarach 15,6 x 16,0 m, którego przekątna - jak można łatwo policzyć - wynosi aż 22,3 metra.

Obraz
© (fot. IDG)

Sprzęt korzysta z matrycy składającej się z 1280 x 1248 diod LED, dzięki którym jest w stanie wyświetlić obraz w jakości HD ( ponad miliard kolorów ); są one kontrolowane przez technologię o nazwie TECHNOVIRTUAL. Oczywiście należy również wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii - wykorzystanie technologii LED przekłada się na stosunkowo niewielki pobór mocy wyświetlacza.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)