Torrentowy serwis musi gromadzić dane o użytkownikach

Torrentowy serwis musi gromadzić dane o użytkownikach

Torrentowy serwis musi gromadzić dane o użytkownikach
11.06.2007 16:00, aktualizacja: 11.06.2007 16:55

Sąd Federalny stanu Kalifornia nakazał operatorom serwisu torrentowego TorrentSpy rozpoczęcie gromadzenie danych o odwiedzających go internautach. Decyzja taka podjęta została pod koniec maja, jednak dopiero teraz podano ją do publicznej wiadomości.

Przedstawiciele TorrentSpy mają jeszcze 1 dzień na złożenie apelacji od tej decyzji - jeśli tego nie zrobią, już jutro powinni rozpocząć zbieranie informacji o użytkownikach serwisu. Informacja ta jest o tyle istotna, że przedstawiciele TorrentSpy - oraz wielu innych torrentowych serwisów - wielokrotnie zapewniali użytkowników, że nigdy nie będą gromadzili danych ich temat. Jeśli sąd apelacyjny utrzyma tę decyzję w mocy, być może już wkrótce wszystkie pozwane w USA serwisy oferujące odnośniki do plików dostępnych w sieci BitTorrent będą musiały gromadzić dane o użytkownikach.

Przedstawiciele TorrentSpy uspokajają jednak, że nie zamierzają śledzić swoich użytkowników - jeśli decyzja zostanie utrzymana, to operatorzy serwisu raczej zablokują dostęp do niego z terenu USA, niż zdecydują się na gromadzenie informacji o użytkownikach. Ich zdaniem, tylko w ten sposób będą mogli zagwarantować, że dane o internautach nie zostaną wykorzystane w nieodpowiedni sposób.

Serwis TorrentSpy został oskarżony o propagowanie piractwa i pozwany ( w lutym 2006 r. ) przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego. Proces w tej sprawie wciąż trwa.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)