Topowy smartfon LG - model G2 - oraz tablet G Pad debiutują w Polsce

Topowy smartfon LG - model G2 - oraz tablet G Pad debiutują w Polsce

Topowy smartfon LG - model G2 - oraz tablet G Pad debiutują w Polsce
Źródło zdjęć: © WP.PL
10.10.2013 15:46, aktualizacja: 11.10.2013 08:13

LG G2, topowy smartfon w ofercie LG, wyposażony w ekran IPS Full HD, chipset Qualcomm Snapdragon 800 oraz 13-megapikselowy aparat z optyczną stabilizacją obrazu debiutuje dziś na polskim rynku. Wraz z nim na rynku pojawi się też pierwszy w Europie tablet koreańskiego producenta - LG G Pad 8.3.

Smartfon LG G2

Telefon LG G2 wyposażony został w 5,2-calowy wyświetlacz IPS Full HD (108. x 1920 pikseli / 423 piksele na cal). Dzięki zastosowaniu matrycy IPS Full HD, obraz wyświetlany na smartfonie G2 jest wyraźny i charakteryzuje się precyzyjnym odwzorowaniem kolorów. Opracowana przez LG technologia Dual Routing pozwoliła także zwęzić ramkę dookoła wyświetlacza do zaledwie 2,65 mm. Dodatkowo, bazując na opiniach użytkowników, firma LG zaproponowała zupełnie nową koncepcję obsługi telefonu, umieszczając wszystkie przyciski z tyłu obudowy – w miejscu, w którym naturalnie spoczywa palec wskazujący użytkownika.

Sercem G2 jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 80. taktowany z częstotliwością 2,26 GHz. Procesor wspomagany jest 2 GB pamięci RAM, a pamięć dostępna dla użytkownika to – w zależności od wersji – 16 lub 32 GB. Urządzenie wyposażono w akumulator o pojemności 3000 mAh, wykonany w technologii SiO+. Inżynierowie LG Chem – siostrzanej spółki LG - zaprojektowali baterię tak, aby optymalnie wykorzystać miejsce dostępne wewnątrz obudowy urządzenia i tym samym zwiększyć jej wydajność do granic możliwości.

G2 posiada także całkiem zaawansowany, 13-megapikselowy aparat z wielopunktowym autofokusem oraz optyczną stabilizacją obrazu (Optical Image Stabiliser). OIS redukuje drgania ręki użytkownika oraz pozwala wykonać wyraźniejsze i ostrzejsze zdjęcia w trudnych warunkach Zastosowany w telefonie 9-punktowy autofokus automatycznie rozpoznaje obiekt, na który trzeba ustawić ostrość.

G2 jest także pierwszym smartfonem na rynku umożliwiającym odtwarzanie dźwięku o studyjnej jakości 24-bity/19. kHz, znacznie przewyższającej jakość dźwięku znanego z płyt CD. Funkcja Audio Zoom pozwala natomiast na uwydatnianie dźwięków, które chcemy słyszeć. Dzięki temu podczas nagrywania filmu, wraz z przybliżaniem obrazu, można też „przybliżyć” źródło dźwięku. Stereofoniczne mikrofony LG G2 sprawiają, że przy powiększaniu obrazu następuje wzmocnienie dźwięku dochodzącego z danego obszaru. Podczas filmowania, dźwięk z wybranego miejsca jest uwydatniany, natomiast odgłosy z otoczenia są tłumione.

W telefonie zaimplementowano także kilka przydatnych funkcji:

- Answer Me - funkcja pozwalająca na automatyczne odbieranie połączenia, gdy telefon zostanie przyłożony do ucha,
- Plug & Pop - funkcja ułatwiająca użycie zalecanych opcji lub funkcji, gdy smartfon wykryje podłączenie słuchawek lub urządzenia USB,
- QuickRemote - funkcja służąca do zdalnego sterowania wieloma urządzeniami multimedialnymi niczym pilotem, dostosowująca się do parametrów połączenia danego urządzenia
- Slide Aside *- funkcja ułatwiająca pracę wielozadaniową przy jednoczesnym zapisywaniu stanu aplikacji w trakcie przesuwania otwartych okien aplikacji przy użyciu trzech palców,
- *
Guest Mode
- funkcja chroniąca prywatność głównego użytkownika, pozwalająca na stworzenie kont „gości”. z dostępem tylko do wybranych aplikacji.

Cena: 2200 zł.

Tablet LG G Pad 8.3

Wymiary urządzenia oraz wygląd jego obudowy zaprojektowano w oparciu o opinie konsumentów z całego świata, co zaowocowało stworzeniem urządzenia, które pomimo dużego wyświetlacza 8,3 cali z łatwością trzyma się w jednej dłoni. Co ciekawe, tablet pasuje również do kieszeni męskiej marynarki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

G Pad 8.3 jest pierwszym 8-calowym tabletem na rynku z wyświetlaczem Full HD. Zastosowana w nim matryca IPS WUXGA (Widescreen Ultra Extended Graphics Array) posiada rozdzielczość 192. x 1200 pikseli (273 piksele na cal). Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 o taktowaniu 1,7 GHz, wspomagany 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci dostępnej dla użytkownika. Zastosowana bateria ma pojemność 4600mAh.

Dzięki aplikacji QPair, tablet LG współgra z innymi, domowymi urządzeniami. Użytkownicy mogą łączyć się nie tylko ze smartfonami, ale również z tabletami innych producentów (z zalecanym systemem operacyjnym Jelly Bean). Dodatkowo, G Pad 8.3 wyświetla na ekranie powiadomienia o przychodzących połączeniach i wiadomościach, a użytkownik może odpowiedzieć na wiadomość wprost z ekranu urządzenia, nie przerywając wykonywanej na nim pracy.

Dostępne są też ciekawe funkcje, między innymi takie jak:

- Slide Aside, pozwalająca na zapisanie do trzech otwartych aplikacji „pod ręką”. Ułatwia to pracę wielozadaniową; dzięki Slide Aside użytkownik może przesuwać działające aplikacje przy użyciu trzech palców
- QSlide, umożliwiająca jednoczesną pracę z nawet trzema niezależnymi aplikacjami. Duży ekran tabletu G Pad 8.3 pozwala w pełni wykorzystać możliwości tej funkcji
- KnockON, pozwalająca na uruchomienie lub wygaszenie tabletu poprzez intuicyjne, dwukrotne stuknięcie w jego ekran.

Cena: 1350 zł.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)