Top 5 odkurzaczy cyklonowych do 250 złotych

Top 5 odkurzaczy cyklonowych do 250 złotych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.03.2013 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla większości osób odkurzanie nie jest czynnością wykonywaną z przyjemnością, zwłaszcza kiedy wiąże się z oczyszczaniem tekstylnego worka po zakończeniu sprzątania. Inne rozwiązanie tej kwestii proponują producenci odkurzaczy cyklonowych - urządzenia tego typu nie są wyposażone w worki, a odpadki zbierają do specjalnego pojemnika. Zastosowany w nich system cyklonowy sprawia, że elementy stałe po zassaniu oddzielane są od powietrza, dzięki czemu zapełnienie pojemnika nie ma wpływu na moc ssącą urządzenia.

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń tego typu - aby pomóc dokonaniu odpowiedniego wyboru przyjrzeliśmy się rynkowej ofercie sprzętu w rozsądnej cenie i wybraliśmy ranking Top5 odkurzaczy cyklonowych do 250 złotych.

Dla większości osób odkurzanie nie jest czynnością wykonywaną z przyjemnością, zwłaszcza kiedy wiąże się z oczyszczaniem tekstylnego worka po zakończeniu sprzątania. Inne rozwiązanie tej kwestii proponują producenci odkurzaczy cyklonowych - urządzenia tego typu nie są wyposażone w worki, a odpadki zbierają do specjalnego pojemnika. Zastosowany w nich system cyklonowy sprawia że elementy stałe po zassaniu oddzielane są od powietrza, dzięki czemu zapełnienie pojemnika nie ma wpływu na moc ssącą urządzenia. Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń tego typu – aby pomóc dokonaniu odpowiedniego wyboru przyjrzeliśmy się rynkowej ofercie sprzętu w rozsądnej cenie i wybraliśmy ranking Top5 odkurzaczy cyklonowych do 250 złotych.

1 / 5

5. Electrolux ZT3510

Obraz
© Materiały prasowe

Zestawienie otwiera odkurzacz firmy Electrolux. Zwijany automatycznie i chowany w obudowie przewód gwarantuje 9-metrowy zasięg pracy. Urządzenie wyposażone zostało w aktywny filtr węglowy HEPA, dokładnie oczyszczający wydmuchiwane powietrze, dzięki czemu polecany jest nawet dla osób cierpiących na alergie. Moc silnika wynosi 1500 W, co przekłada się bezpośrednio na moc ssania na poziomie 250 W – taka moc spokojnie wystarcza do regularnego odkurzania mieszkania, jednak w dalszej części zestawienia pojawiają się urządzenia mocniejsze. Producent oferuje dwuletnią gwarancję.

2 / 5

4. Hoover TSB2002

Obraz
© Materiały prasowe

Bezworkowy odkurzacz Hoover TSB2002 wyposażony został w silnik o mocy 2000 W, zapewniający dużą moc ssania, co przekłada się na efektywność jego pracy. Zamontowany w urządzeniu pojemnik na kurz ma pojemność półtora litra. Również i ten model został wyposażony w filtr HEPA o wysokiej skuteczności. Automatycznie zwijany do wnętrza obudowy kabel zasilający ma długość 4,5 metra, co daje zaledwie 7,5-metrowy zasięg pracy. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

3 / 5

3. DeLonghi XTE 600 NB

Obraz
© Materiały prasowe

Chociaż odkurzacz DeLonghi posiada silnik o mocy 1500 W, czyli mniejszej niż urządzenie je poprzedzające w naszym rankingu, to oferuje kilka dodatkowych, ułatwiających użytkowanie funkcji. Posiada dwulitrowy pojemnik na kurz, dzięki czemu można sprzątać przez dłuższy czas zanim będziemy musieli opróżnić go z odpadków – a o konieczności wykonania tej czynności przypomni nam wskaźnik jego zapełnienia. Urządzenie sterowane jest elektronicznie, ma także dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. W odkurzaczu zamontowany jest 5-stopniowy system filtracji HEPA, a długość kabla zasilającego pozwala na pracę w zasięgu 8 metrów.

4 / 5

2. Zelmer Voyager Twix 01z014 ST

Obraz
© Materiały prasowe

Zelmer Voyager Twix 01z014 ST posiada silnik o mocy 2000 W, zabezpieczony dodatkowym systemem chroniącym przed przegrzaniem. Zainstalowany w odkurzaczu pojemnik pozwala na zgromadzenie 1,5 litra kurzu i odpadków – a poziom zapełnienia pomoże nam kontrolować odpowiedni wskaźnik. Chowany automatycznie do wnętrza obudowy przewód zasilający ma 6 metrów, co pozwoliło na osiągnięcie zasięgu pracy na poziomie 9 metrów. Urządzenie wyposażone jest w aktywny filtr węglowy HEPA. Dodatkową funkcją jest możliwość korzystania z odkurzacza w dwóch trybach pracy – cyklonowym oraz klasycznym, przy użyciu 2,5 litrowego worka.

5 / 5

1. Amica Maxis Power Cyclone VK 5021

Obraz
© Materiały prasowe

Pierwsze miejsce w rankingu zajął model z największą mocą i zasięgiem. Odkurzacz marki Amica posiada wysokowydajny silnik o mocy 2100 W, zapewniający moc ssania na poziomie 500 W. Ochronę przed przegrzaniem zapewnia dodatkowy zawór doprowadzający świeże powietrze do silnika. Urządzenie zostało wyposażone w filtr HEPA 12 działający w 8-stopniowym systemie oczyszczania powietrza. Amica Maxis Power Cyclone VK 5021 ma największy zasięg pracy ze wszystkich urządzeń w rankingu – wynosi on aż 11 metrów. Na tle prezentowanej konkurencji odkurzacz marki Amica charakteryzuje się też najcichszą pracą. Pojemnik na kurz ma pojemność 2 litrów, a o jego zapełnieniu informuje specjalny wskaźnik. Funkcja Miękkiego Startu z kolei pozwala uzyskać płynny rozruch urządzenia, co dodatkowo wpływa korzystnie na eksploatację silnika.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)