Top 10 - najlepsze strzyżarki do włosów

Top 10 - najlepsze strzyżarki do włosów
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

Jeśli masz krótkie włosy, a pielęgnacja twojej fryzury nie wymaga fryzjerskiej finezji, to zakup maszynki do strzyżenia wydaje się rozsądnym wyjściem. Po pierwsze, są to urządzenia dziecinnie proste w swojej obsłudze. Po drugie, zaoszczędzisz na fryzjerze. Jakie najciekawsze maszynki znajdują się na naszym rynku?

Jeśli kiedyś już próbowałeś skracać sobie włosy, miejscami wyszły ci dłuższe, miejscami krótsze i teraz jesteś zniechęcony - nie martw się. Współczesne maszynki do strzyżenia obcinają włosy równo niezależnie od kąta pod jakim będziesz trzymać urządzenie.

Dostępne są dwa typy urządzeń - 2D i 3D. Zasadniczo różnią się tym, że pierwsza posiada "elastyczny" grzebień a sama porusza się w dwóch płaszczyznach. Drugi typ pracuje, jak sama nazwa wskazuje, w trzech wymiarach. Dodatkowo posiada ruchomą głowicę. Niuanse w strzyżeniu są jednak niewidoczne. Wybór w tej dziedzinie powinien zależeć od osobistych preferencji co do użytkowania.

Kabel czy bateria? Jak we wszystkich urządzeniach beauty care, do wyboru są opcje przewodowe i bezprzewodowe. Wiadomo, jeśli podróżujemy przyda się maszynka bez kabli, ale trzymająca długo baterię. Jeśli używamy urządzenia stacjonarnie we własnej łazience to przewodowy sprzęt wystarczy. Czas pracy tego typu urządzeń na bateriach litowo jonowych waha się od 20 minut do godziny. Najważniejsze, aby gadżet ładował się szybko. To znaczy nie 10 godzin (bo takie na rynku są), ale 2 do 3 a nawet krócej.

Ostrze to jeden z najważniejszych elementów urządzenia - najlepiej by był wykonany ze stali nierdzewnej. Kilka urządzeń na rynku ma funkcję samoostrzenia się nożyków. Nie należy dopuszczać do stępienia się maszynki, ponieważ wtedy będzie szarpać końcówki włosów, a nie gładko je obcinać. Kolejnym aspektem strzyżarek jest regulacja długości cięcia. Do wyboru mamy bardzo precyzyjne sprzęty z teleskopowym ustawieniem, dzięki któremu obcinamy włosy co do ustalonego milimetra. Możemy wybrać także sprzęty ze zmiennymi głowico-grzebykami, które mają z góry ustaloną długość cięcia. Warto także, przy wyborze maszynki, zwrócić uwagę na dodatki, np. opcjonalne końcówki do okolic uszu i nosa.

Czas zatem sprawdzić co znajdziemy na rynku. Jak zwykle zaczynamy od miejsca ostatniego. W rankingu znajdują się sprzęty o wartości do 200 złotych. Za to kwotę można kupić bardzo sensowny sprzęt, spełniający wysokie wymagania.

Andis Profis BTF

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Andis Profis to trymer i podgalarka. Model wygląda bardzo tradycyjnie - srebrna obudowa, podłużna, smukła, zakończona grzebykiem z ostrzem. Do zestawu dołączona jest plastikowa, przezroczysta nóżka do trzymania urządzenia. Sprzęt zasilany jest z sieci, posiada dwie prędkości pracy. Producent słynie z produkcji profesjonalnych maszynek do strzyżenia zwierząt - dzięki temu doświadczeniu urządzenie ma dobre nie tępiące się ostrza. Za tę cenę możemy jednak kupić lepszy sprzęt.

Jaguar CM 2000

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

To urządzenie w oczach producenta uchodzi za profesjonale, posiada jednak cenę produktu konsumenckiego. Maszynka Jagura charakteryzuje się precyzją cięcia z powodu hartowanego ostrza. Praca tego urządzenia jest cichutka, nie warczy jak stary traktor. Płynnie pracuje skracając włosy. Gadżet musi być zasilany z sieci. Możemy ustawić w niej różne wysokości strzyżenia. Nie ma w niej jednak ani specjalnie nic profesjonalnego, ani żadnych dodatkowych „atrakcji”, jak przystało na urządzenie dla mas.

Grundig MC7240

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czas na starego dobrego Grundiga, markę bardzo lubianą przez Polaków. Zasilanie tego urządzenia jest akumulatorowo-sieciowe. Czas ładowania wynosi 180 minut. Posiada także wskaźnik naładowania, który poinformuje nas, gdy siły baterii będą chyliły się ku końcowi. Bez przewodu może pracować przez godzinę lekcyjną. To czas w którym spokojnie poradzimy sobie z ostrzyżeniem głowy a nawet brody. Do zestawu dołączone są dwie nasadki teleskopowe, dzięki którym ustawimy pożądaną długość cięcia. To niestety już wszystkie funkcje tego sprzętu. Przyzwoita maszynka, przyzwoitej firmy, za ciut za wysoką cenę. U konkurencji za podobną kwotę dostaniemy więcej.

Panasonic ERGB40A503

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Produkty do pielęgnacji tej marki są całkiem porządne. Ta maszynka jest dużo tańsza niż poprzednicy z rankingu, a potrafi praktycznie tyle samo. Wadą jest to, że zasilana jest tylko z kabla. Jest niezwykle porządnie wykonana - plastik bardzo przyjemnie się trzyma, a stal nierdzewna robi wrażenie bardzo wytrzymałej. Urządzenie posiada teleskopową regulację wysokości cięcia, przez co jest precyzyjne. Jak za taką cenę to rewelacyjny sprzęt.

AEG BHT5615

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

To typ urządzenia wszystko w jednym. Nawet producent reklamuje ten model jako 5 w 1. Co to zatem dostajemy w komplecie? Maszynkę do włosów, uszu, brody, nosa i trymer. Jest to urządzenie akumulatorowo sieciowe, posiada wskaźnik wyładowania. Godną pochwały jest jej cecha, dzięki której nawet po całkowitym rozładowaniu baterii, możemy podpiąć kabel i od razu strzyc włosy. Bez konieczności podładowywania chociażby przez chwilę. Zestaw ma dołączone dwie nasadki grzebieniowe oraz specjalne końcówki do uszu i nosa. Taki kombajn, wszystko zrobi za dobrą cenę.

Rowenta 8210D4

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ta strzyżarka zasługuje na uwagę nie tylko z powodu ciekawego wzornictwa - wyróżnia się na tle pozostałych białym kolorem i elegancką stylistyką. Posiada wyświetlacz LCD informujący o wielu parametrach, a ponad nim znajduje się kółko do sterowania urządzeniem. Jeśli zaś chodzi o zdolności do obcinania włosów, to też są niczego sobie. To chociażby dlatego, że ostrza są tytanowe. Dzięki temu będą w idealnym stanie przez lata i praktycznie idealnie skrócą każdy włos. A przecież właśnie o to chodzi w maszynce.

Babyliss e877e

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Marka wśród wielu zapaleńców fryzjerskich uchodzi za jedną z najlepszych. Babyliss zapracował sobie na taką opinię precyzją wykonania swoich produktów oraz pomysłowością dotyczącą wielu innowatorskich rozwiązań. Jeśli chodzi o tą maszynkę do strzyżenia włosów to podobnie jak poprzedniczka ma tytanowe ostrza, czyli po prostu najlepsze. Zasilana jest akumulatorowo i sieciowo. Na baterii potrafi pracować przez 45 minut po pełnym naładowaniu. Za jej pomocą możemy skracać włosy w 15 różnych długościach, najkrótsza to 0,4 mm.

Philips QG3340/16

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

No i przyszedł czas na jednego z liderów w dziedzinie produktów do strzyżenia i golenia. Hasło reklamowe tej maszynki brzmi: jedno urządzenie, kompletna stylizacja. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zacznijmy od tego, że cały sprzęt jest wodoodporny. Dzięki temu pod prysznicem możemy strzyc nasze włosy, czesać brodę i zarost. Gadżet poradzi sobie także z nosem i uszami. Wszystko byłoby fantastycznie, gdyby nie parę detali. Mianowicie ta maszynka daje sobie radę raczej z krótkimi włosami, owłosieniem i zarostem. Jednak jej największą wadą jest to, że trzeba ładować ją przez 10 godzin, by mogła popracować maksymalnie 35 minut.

Braun Cruzer 5 Body

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

To marka kolejnego przodownika z kategorii skracania włosów i zarostu. Walka pomiędzy Braunem a Philipsem zwykle toczy się o detale. Tak jest i tym razem. Braun plasuje się oczko wyżej od Philipsa z powodów następujących: działa przez 50 minut po naładowaniu, ponadto została wyposażona w uchwyt prysznicowy. Poza tym posiada dokładnie te same umiejętności co poprzedniczka i jest kilka złotych tańsza. A gdyby tego było mało, to można do niej podłączyć także klasyczne, zwykłe ostrza. Ot i tyle.

Remington HC5950

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zwycięzcą zostaje strzyżarka marki Remington. Ostrza ma wykonane z tytanu i nie wymagają one smarowania. Dodatkowo w tym modelu same się ostrzą, dzięki czemu nie musimy ich dokupować. Urządzenia posiada panel dotykowy i wyświetlacz LCD. Obsługa sprzętu jest intuicyjnie prosta. Możemy pracować nią w 3 różnych prędkościach.

Minimalna długość włosa, jaką możemy osiągnąć za pomocą maszynki Remington to 0,4 mm, maksymalna to 42. Producent zainstalował ładowanie akumulatorowo sieciowe. I uwaga - bateria ładuje się tylko przez 90 minut, a pracuje przez 40 pełną parą, nie tracąc mocy. A w ramach ciekawostki, można ją podładować przez port USB.

Podsumowanie:
TOP 10 Najlepsze strzyżarki do włosów do 300 złotych
Msc Model Ostrze Nos/uszy Zasilanie Czas pracy na baterii Wodoodporność Cena
1

REMINGTON HC5950 Tytanowe Tak Sieć, bateria 40 minut Nie 250 zł
2

BRAUN Cruzer 5 Tytanowe Nie Sieć, bateria 50 minut Tak 190 zł
3

PHILIPS QG3340/16 Stalowe Tak Sieć, bateria 35 minut Tak 160 zł
4

BABYLISS e877e Stalowe Nie Sieć, bateria 45 minut Nie 299 zł
5

ROWENTA 8210D4 Tytanowe Nie Sieć Nie dotyczy Nie 230 zł
6

AEG BHT5615 Stalowe Tak Sieć, bateria 30 minut Nie 150 zł
7

PANASONIC ERGB40A503 Stalowe Nie Sieć Nie dotyczy Nie 170 zł
8

GRUNDIG MC7240 Stalowe Tak Sieć, bateria 45 minut Nie 200 zł
9

JAGUAR CM 2000 Stal hartowana Nie Sieć Nie dotyczy Nie 190 zł
10

ANDIS PROFIS BTF Stal Nie Sieć Nie dotyczy Nie 190 zł

Alicja Grabowska, TVN Turbo

Obraz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)