TOP 10 - najlepsze golarki do 150 zł

Posiadanie golarki oszczędza czas i pieniądze, które trzeba poświęcić na fryzjera. Takiego urządzenia trzeba nauczyć się używać, żeby nie zrobić sobie na głowie placków różnej długości.

TOP 10 - najlepsze golarki do 150 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Męskie golarki zasadniczo posiadają dwa rodzaje ostrzy z folią tnącą lub głowicą. Folia tnąca jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu twarzy. Włosy, wchodząc pod otwory w folii, są obcinane ostrzami znajdującymi się pod nią. Dziurki w folii są powycinane w różnych kierunkach i pod różnym kątem, by mogły poradzić sobie z zarostem rosnącym we wszystkie strony świata.

Drugi typ golarek zwykle posiada dwie albo trzy głowice, które są ruchome i dzięki temu dopasowują się do kształtu twarzy. Sama głowica zrobiona jest z obrotowych talerzyków –. noży z osłonką na wierzchu. Powszechna opinia jest taka, że ten system jest dużo lepszy i dokładniejszy od tego z folią. Takie rozwiązanie jest również zwykle o wiele droższe.

Niezależnie od tego, którą „opcję cięcia”. wybierasz, dostosuj ją do zarostu. Jeśli jest on gruby i twardy, wybierz system z trzema głowicami lub z trzema foliami tnącymi.

W urządzeniach usuwających zarost ważne jest jaki system zasilający został zamontowany. Jeśli golisz się tylko w domu i nigdzie nie wyjeżdżasz to wystarczy, że podłączysz się do kontaktu. Jeżeli dużo podróżujesz to warto mieć sprzęt akumulatorowo sieciowy lub chociażby akumulatorowy, by łatwo zmienić baterie. Niektórzy mężczyźni golą się w samochodzie w drodze do pracy, dla nich możliwość naładowania swojego urządzenia na np. tydzień będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę, jak długo według producenta działa maszynka na jednej baterii. Fajnie jest mieć golarkę, której można używać na mokro, np. pod prysznicem.

ELDOM G41

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Przyzwoicie wyglądająca tania golarka. Niestety, pomimo że czas pracy jest dość długi, bo aż 6. minut, to czas ładowania jest również długi, bo wynosi aż 8 godzin. Dla niecierpliwych, na pocieszenie futerał w komplecie i 24 miesiące gwarancji. To urządzenie, które ogoli zarost, ot i tyle w temacie tego urządzenia.

Elesko GM-05

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Producent zachęca „unikalnym wzorem folii, który chwyta nawet włoski rosnące w różnych kierunkach”. Tyle, że nie jest to coś wyjątkowego, tylko po prostu taka jest zasada działania folii tnącej. Natomiast „praktyczny wysuwany trymer idealnie przyda się przy kształtowaniu zarysu wąsów czy baków”. Zainstalowanie trymera w urządzeniu zasługuje na pochwałę. To przydatny gadżet, gdy chcemy kontrolować długość zarostu czy włosów. W zestawie jest szczoteczka czyszcząca oraz saszetka podróżna. Golarka jest zasilana akumulatorowo. Wyglądem nawiązuję do Brauna. Urządzenie działa.

MPM Product MGM-01

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ta golarka działa na mokro i na sucho. Ma ruchomą głowicę i szeroką, elastyczną folię. Model MGM-0. posiada wysuwany trymer do strzyżenia wąsów, brody, baków. Świetnie nadaje się do „golenia” ubrań z supłów. Tym sposobem stając się urządzeniem dla mężczyzny i jego kobiety. W zestawie z golarką znajduje się praktyczne etui oraz trzy szczoteczki do czyszczenia.

Camry CR 103

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Styl i zarost każdego mężczyzny są różne - golarka CAMRY CR-10. chwyta krótki nocny zarost i usuwa frustrujące problematyczne włoski przy skórze. Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD ze wskaźnikiem ładowania informuje o czystości golarki oraz czasie używania! Golarka wyposażona jest w System SmartBlade dopasowujący się do kształtów twarzy. Jak zapewnia producent, goli również w trudno dostępnych miejscach i nie szarpie. Szkoda, że nie mam zarostu, żeby móc to zweryfikować. Camry ma przyjemny design. Goli przez 30 minut, a potem czeka nas 3-godzinne „szybkie” ładowanie.

Clatronic HR 3236

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie to plasuje się dokładnie w połowie rankingu. Posiada system podwójnego golenia i potrafi obcinać długie włosy. W praktyce jednak jest lepsza przy obcinaniu 3 dniowego zarostu lub w codziennym stosowaniu, włosy długie lepiej golić golarką innych marek. Jest także dużo wolniejsza przy goleniu niż konkurencja. Głowicę podwójnego golenia zdejmuje się do czyszczenia ostrzy pod wodą. Posiada także zapasowe ostrze (co ważne, bo zwykle jest to dodatkowy wydatek, często wysokości samej golarki). Producent dodał nasadkę do usuwania włosów z nosa i uszu, a część goląca posiada pędzelek do czyszczenia. W zestawie znajduje się futerał. Świetna na prezent, bo niezbyt droga, a całkiem niezła.

Adler AD 2904

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Suche fakty: sposób golenia na sucho, trymer wysuwany, zasilanie akumulatorowe, czas pracy 3. min. Cena kusząca wszystkich studentów i wszystkich przed wypłatą. Prosta i poręczna, bez dodatkowy funkcji, które co niektórzy mogliby uznać za zupełnie zbędne. Przyzwoity produkt, ale przede wszystkim ma niską cenę. To taki sprzęt po prostu dobry. Ta golarka nie nadszarpnie budżetu ani zarostu, bo zarost obetnie i to obetnie prawidłowo.

Braun SERIES 3 330 S-4

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ten model w zależności od sklepu ma różne ceny. Używana może być tylko na sucho i nieco dłużej niż poprzedniczka w rankingu, bo 4. min. Za to goli do samego końca wytrzymałości baterii, potem się wyłącza, nie szarpie. Nie traci swoich umiejętności w zależności od kondycji baterii. W praktyce to świetne rozwiązanie, zapobiega ogoleniu połowy twarzy lepiej od drugiej połowy. Posiada zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Użytkownicy tej golarki narzekają na trymer, który pozostawia wiele do życzenia pod względem jakości obcinania. Golarka ma krotką żywotność, bo 2 lata.

ZELMER SH1490

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

ZELMER poza przyzwoitymi odkurzaczami robi też godne uwagi golarki rotacyjne. Jej w pełni naładowany akumulator pozwala na golenie przez 5. minut (czas ładowania to 60 min) Trymer pozwala na dowolne stylizacje zarostu, a trójgłowicowy system tnący zapewnia golenie blisko skóry. Golarka jest przystosowana do golenia zarówno na sucho, jak i na mokro. Producent zapewnia, że ostrza wykonane ze stali szlachetnej Dual Track Blades dają możliwość mycia pod wodą. Jest lekka i cicha. Urządzenie to jest tańsze od konkurencji, ale porównywalne z topowymi modelami. Z sentymentu do rodzimej marki Zelmer, która jeszcze w 1951 r. była rzeszowską fabryką rowerów i wózków dziecinnych, wybrałabym ten produkt dla siebie.

Remington F7790

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Remington wpadł na pomysł, by folie pokryć teflonem. Zresztą nie on pierwszy. Jednak dzięki temu powierzchnie są gładsze od stalowych. Niestety w razie pęknięcia nie są one objęte gwarancją. Ponadto urządzenie posiada wielopozycyjny trymer do baczków, wąsów oraz do przycinania dłuższych włosów. Świetnie sprawdza się przy włosach krótkich, ale nie za dobrze przy dłuższych. Można ją myć pod bieżącą wodą i nie wyślizguje się z rąk. Trzy niezależne głowice dopasowują się do twarzy, a obrotowy korpus golarki skutecznie pozwala na golenie polików i linii żuchwy dzięki technologii Flex & Pivot. Można ją używać do 6. min, a cyfrowy wskaźnik poziomu naładowania poinformuje nas, ile jeszcze możemy się golić. Dla gadżeciaży Remington hojnie ofiarowuje Etui podróżne. Niektórzy twierdzą, że golarka wytrzymuje dłużej niż 5 lat. Jeśli to prawda, to dobry wynik.

Philips HQ6927/16

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nie mam zbyt wiele do czynienia z męskimi golarkami, ale zasięgnęłam opinii kolegów i przetestowałam ją na własnej skórze. I tak po kilku eksperymentach stwierdzam, że jest łatwa w obsłudze i bardzo wygodna w użytku. Golarka męska Philips jest przeznaczona do golenia na sucho i mokro. Wyposażona jest w trzy ruchome głowice, które pozwalają na skuteczne usuwanie nawet tych najkrótszych włosków. Kosi wszystko jak najlepsza kosiarka do trawnika i nie drażni skóry, prawdopodobnie dzięki ostrzom Close Cut.

Golarka zasilana jest akumulatorowo. Może pracować 3. minut bez konieczności podłączenia jej do prądu, niemniej jednak zwalnia na słabej baterii. Urządzenie ładuje się przez 480 minut, a napięcie w nim dostosowuje się do napięcia od 100 do 240 V. Producent zaleca wymianę głowicy co 2 lata.

Podsumowanie:

Msc Model Sposób golenia Zasilanie System tnący Trymer Czas pracy bezprzewodowej [min] Cena
1 ELDOM G41 na sucho akumulatorowe głowice tak 60 od 89 zł
2 Elesko GM-05 na sucho akumulatorowe głowice tak b.d. od 95 zł
3 MPM Product MGM-01 na mokro sieciowo-akumulatorowe głowice tak b.d. od 99 zł
4 Camry CR 103 na sucho sieciowo-akumulatorowe b.d. tak 30 od 115 zł
5 Clatronic HR 3236 na sucho sieciowo-akumulatorowe głowice tak b.d. od 147 zł
6 Adler AD 2904 na sucho akumulatorowe głowice tak 30 od 113 zł
7 Braun SERIES 3 330 S-4 na sucho sieciowo-akumulatorowe folia tnąca tak 45 od 140 zł
8 ZELMER SH1490 na sucho sieciowo-akumulatorowe głowice tak 50 od 140 zł
9 Remington F7790 na mokro sieciowo-akumulatorowe folia tnąca tak 60 od 138 zł
10 Philips HQ6927/16 na sucho akumulatorowe głowice nie 30 od 149 zł

Alicja Grabowska, TVN Turbo

Obraz
gadżetyzelmerzarost

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)