To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia

To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia

To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek
24.03.2017 13:26, aktualizacja: 24.03.2017 15:33

Przerwy w działaniu, niedziałające systemy internetowe, brak możliwości wypłacenia gotówki z bankomatu - to czeka klientów takich banków jak Alior Bank, BPH i mBank.

Od piątku (24 marca od godz. 23.00) do poniedziałku (27 marca do godz. 6:00) niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. Oznacza to, że wszyscy klienci w tym czasie nie będą mogli “realizować przelewów, płatności internetowych (Płacę z Alior Bankiem), płatności BLIKiem, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej”. Na szczęście transakcje kartami płatniczymi będą możliwe - to oznacza, że kartą bez problemu da się zapłacić w sklepie, tak jak i wypłacić gotówkę z bankomatów.

Z większymi, a na pewno dłuższymi utrudnieniami zmagać się będą klienci Banku BPH:

"W przypadku klientów przejętych z Banku BPH, przerwa w dostępie do usług bankowych rozpocznie się w piątek 24 marca br. o godz. 14.30 i potrwa do poniedziałku 27 marca br. do godz. 6.00. Po tym terminie klienci wywodzący się z Banku BPH będą mogli korzystać z systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku oraz uzyskają możliwość obsługi w sieci oddziałów i placówek partnerskich oznaczonych logo Alior Banku" - czytamy na stronie internetowej banku.

Uważaj nie tylko na zmianę czasu

Z kolei klienci mBanku powinni pamiętać nie tylko o zmianie czasu. W ten weekend, z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca 2017 r., mBank przeprowadzi prace modernizacyjne. I przez to od 01:30 (czasu zimowego) do godz. 7:00 (czasu letniego) klienci mBanku nie będą mogli płacić kartą, wypłacać gotówki z bankomatu oraz korzystać z wpłatomatu. Przerwa dotyczy również transakcji internetowych - w tym czasie nie będzie można zalogować się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)