To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia

To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia24.03.2017 13:26
To nie będzie dobry weekend dla klientów polskich banków. Duże utrudnienia
Źródło zdjęć: © Fotolia

Przerwy w działaniu, niedziałające systemy internetowe, brak możliwości wypłacenia gotówki z bankomatu - to czeka klientów takich banków jak Alior Bank, BPH i mBank.

Od piątku (24 marca od godz. 23.00) do poniedziałku (27 marca do godz. 6:00) niedostępne będą systemy bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. Oznacza to, że wszyscy klienci w tym czasie nie będą mogli “realizować przelewów, płatności internetowych (Płacę z Alior Bankiem), płatności BLIKiem, ani korzystać z innych usług bankowości elektronicznej”. Na szczęście transakcje kartami płatniczymi będą możliwe - to oznacza, że kartą bez problemu da się zapłacić w sklepie, tak jak i wypłacić gotówkę z bankomatów.

Z większymi, a na pewno dłuższymi utrudnieniami zmagać się będą klienci Banku BPH:

"W przypadku klientów przejętych z Banku BPH, przerwa w dostępie do usług bankowych rozpocznie się w piątek 24 marca br. o godz. 14.30 i potrwa do poniedziałku 27 marca br. do godz. 6.00. Po tym terminie klienci wywodzący się z Banku BPH będą mogli korzystać z systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku oraz uzyskają możliwość obsługi w sieci oddziałów i placówek partnerskich oznaczonych logo Alior Banku" - czytamy na stronie internetowej banku.

Uważaj nie tylko na zmianę czasu

Z kolei klienci mBanku powinni pamiętać nie tylko o zmianie czasu. W ten weekend, z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca 2017 r., mBank przeprowadzi prace modernizacyjne. I przez to od 01:30 (czasu zimowego) do godz. 7:00 (czasu letniego) klienci mBanku nie będą mogli płacić kartą, wypłacać gotówki z bankomatu oraz korzystać z wpłatomatu. Przerwa dotyczy również transakcji internetowych - w tym czasie nie będzie można zalogować się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)