To może być koniec Skype

To może być koniec Skype
Źródło zdjęć: © Skype

03.08.2009 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych świata - Skype może przestać istnieć. Właściciel komunikatora, portal aukcyjny eBay, wszedł w spór sądowy z firmą Joltid, która posiada licencję na oprogramowanie pozwalające wykonywać połączenia głosowe w komunikatorze Skype

Firma Joltid została założone przez te same osoby, które pomogły stworzyć bardzo popularną niegdyś sieć wymiany plików - Kazaa. Jednym z założycieli Joltid jest Niklas Zennstrom, który był współzałożycielem programów Skype, Kazaa oraz Joost.

Obraz
© (fot. IDG)

W 200. roku spółka eBay wykupiła program Skype od firmy Joltid. Jednakże licencję na oprogramowanie pozwalające wykonywać połączenia głosowe nadal posiada firma Joltid, która oświadczyła niedawno, że nie chce już dalej wspierać programu Skype.

Jeżeli właściciel komunikatora przegra sprawę sądową będzie to oznaczało koniec komunikatora. Co prawda przedstawiciele eBay oświadczyli, że pracują nad własnym oprogramowaniem do prowadzenia rozmów głosowych poprzez Skype, ale jak sami przyznają utrata licencji firmy Joltid spowoduje znaczny odpływ użytkowników i być może będzie oznaczać koniec komunikatora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)