To koniec iGoogle

To koniec iGoogle

To koniec iGoogle
Źródło zdjęć: © WP.PL
05.07.2012 09:55, aktualizacja: 05.07.2012 10:09

W ramach realizowanej polityki konsolidacji, Google konsekwentnie zamyka usługi, które Larry Page uznaje za niepotrzebne. Mountain View ogłosiło wczoraj, że zamknięte zostaną między innymi iGoogle i Google Video.

iGoogle skończy swój żywot 1 listopada 201. roku, jest więc jeszcze sporo czasu by wyeksportować swoje dane. Google uważa, że od 2005 roku, kiedy uruchamiano tą usługę, sieć oraz sposoby korzystania z niej zmieniły się tak bardzo, że iGoogle nie jest już potrzebne. Natomiast Google Video zostanie zamknięte już 20 sierpnia. Usługa już dawno temu została przyćmiona przez YouTube do tego stopnia, że aż dziw, że Google zamyka ją dopiero teraz.

Kolejne usługi, które odchodzą w przeszłość to Google Symbian Search App, Google Talk Chatback oraz Google Mini. Część z ich funkcjonalności oferowana jest przez inne usługi Google, część jest po prostu niepotrzebna.

Lista usług, które Google postanowiło w ostatnich miesiącach zamknąć, wydłużyła się więc o kolejnych 5 pozycji. Swoją drogą lista zamykanych usług (ok. 3. pozycji) już teraz jest dłuższa niż lista usług świadczonych przez wiele innych przedsiębiorstw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)