To już koniec Firefox OS

To już koniec Firefox OS

To już koniec Firefox OS
Źródło zdjęć: © chip.pl
09.12.2015 15:43, aktualizacja: 10.12.2015 10:05

Mozilla pierwotnie zakładała, że ich nowy system operacyjny podbije rynek niskobudżetowych smartfonów. Niestety konkurencja w międzyczasie też zaczęła oferować coraz tańsze urządzenia mobilne na znanym i sprawdzonym Androidzie, więc Firefox OS nie zdążył się nawet dobrze rozpędzić.

Mimo tego raczej nikt nie spodziewał się, że Mozilla tak szybko z niego zrezygnuje - od premiery systemu minęły niecałe trzy lata. Producent przyznał, że ostatecznym powodem zakończenia sprzedaży smartfonów z Firefox OS był brak możliwości zapewnienia użytkownikom odpowiednich doświadczeń. Nietrudno też zauważyć, że Mozilla mogła sobie obrać zbyt ambitny cel. Szumnie zapowiedziany smartfon za 25 dolarów dla mieszkańców Indii i Indonezji ostatecznie w ogóle nie trafił na rynek.

Nie oznacza to jednak, że Mozilla całkowicie porzuci prace nad oprogramowaniem. Firefox OS jest przecież obecny w telewizorach Panasonica, a w związku z rosnącym trendem ubieralnych gadżetów firma widzi przyszłość swojego systemu właśnie w takich dodatkowych urządzeniach przenośnych

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy tak będzie wyglądał Galaxy S7?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)