To jeszcze nie koniec Winampa

To jeszcze nie koniec Winampa

To jeszcze nie koniec Winampa
15.01.2014 14:00, aktualizacja: 15.01.2014 14:31

Winamp, popularny odtwarzacz multimediów, miał zakończyć swoje istnienie 21 grudnia 2013 roku. Tuż po tej informacji zaczęły pojawiać się plotki o zakupie oprogramowania przez Microsoft, dzięki czemu Winamp miałby pożyć jeszcze kilka kolejnych lat. Plotki nie potwierdziły się do końca. Winamp został sprzedany, jednak nabywcą wcale nie jest gigant z Redmond.

Winamp, razem z oprogramowaniem Shoutcast, które (w wielkim skrócie) pozwala na założenie swojego własnego internetowego radia został zakupiony przez Radionomy - belgijski agregator stacji radiowych.

Jeśli wierzyć źródłom portalu TechCrunch, to belgijski portal zapłacił za pakiet oprogramowania od AOL od 5 do 1. milionów dolarów. Dla porównania przypomnijmy, że AOL w 1999 roku kupiło Winampa za ponad 80 milionów dolarów.

Z biznesowego punktu widzenia możemy założyć, że Radionomy o wiele bardziej niż na Winampie zależało na przejęciu Shoutcasta. Do tej pory w belgijskim serwisie znajdowało się ponad 6 tysięcy "stacji radiowych", po przejęciu Shoutcasta liczba ta zwiększy się do ok. 6. tysięcy. Tym samym obecnie ok. połowa wszystkich radiowych stacji internetowych w sieci należy do Radionomy.

Jeśli chodzi o Winampa, to belgijska firma chce nadal rozwijać oprogramowanie. Szczególnie jego wersje na urządzenia mobilne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Polska wyszukiwarka internetowa będzie lepsza niż Google?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)