Tizen przyspiesza - są kolejni producenci

Tizen przyspiesza - są kolejni producenci
Źródło zdjęć: © chip.pl

13.11.2013 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Następca MeeGo i reinkarnacja platformy bada dziś dostępny jest tylko w jednym produkcie, i to w aparacie cyfrowym. To się jednak wkrótce zmieni.

Chociaż Eldar Murtazin jest innego zdania i uważa, że system Tizen jest przeznaczony na straty, to Samsung nie zamierza wycofywać się ze swojego projektu tworzonego wspólnie z Intelem. Ponadto obie firmy postanowiły zaprosić do współtworzenia nowego oprogramowania kolejnych 3. producentów. Wśród nich znajdziemy takie firmy, jak eBay, Konami, McAfee, Panasonic czy Sharp.

Tizen opiera się na Linuksie i jest rozwijany przez wielu producentów, w tym Linux Foundation, Intela i Samsunga. To prawowity następca bardzo lubianego przez użytkowników, ale niekoniecznie przez producentów telefonów systemu MeeGo, z którego czerpie fundamenty. Koreańczycy dorzucili do niego najlepsze funkcje nie tak dawno uśmierconej platformy bada.

Nowy system został już zaprezentowany na prototypowych urządzeniach, ale także na obecnych smartfonach Samsunga. Jedną z takich prezentacji obejrzycie poniżej.

Wciąż jednak brakuje smartfonów i tabletów na rynku z tym systemem operacyjnym. Jedynym komercyjnie dostępnym produktem z OS-em jest... aparat Samsung NX300. ale system jest ukryty za interfejsem użytkownika typowym dla aparatów cyfrowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "IGZO – ostre i oszczędne superwyświetlacze"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)