TiVo i Nero zamienią peceta w magnetowid

TiVo i Nero zamienią peceta w magnetowid

TiVo i Nero zamienią peceta w magnetowid
29.09.2008 11:30, aktualizacja: 29.09.2008 11:46

W połowie października do sprzedaży trafi zestaw Nero LiquidTV/TiVo PC, zawierający tuner telewizyjny, pilot zdalnego sterowania i niezbędne oprogramowanie przeznaczony do nagrywania programów telewizyjnych na komputerze.

Zestaw kosztować ma 19. USD i od 15 października dostępny będzie w sprzedaży na terenie Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych, czyli w krajach, gdzie dostępna jest usługa TiVo. Firma planuje jednak szersze otwarcie na rynek europejski, co ma nastąpić w 2009 r. (jak dotąd jedynie w Wielkiej Brytanii sprzedawane były urządzenia TiVo).

Obraz
© (fot. IDG)

Za pośrednictwem LiquidTV będzie można przenosić materiały nagrane za pośrednictwem magnetowidów TiVo na dysk twardy komputera oraz nagrywać wideo na nośnikach optycznych. Użytkownicy posiadający już w swoich komputerach tunery tv będą mogli nabyć jedynie oprogramowanie nagrywające, wycenione na 99 USD. W obu przypadkach dodatkiem do oferty będzie roczna subskrypcja na przewodnik po programach TiVo.

Możliwość nagrywania transmisji telewizyjnych na komputerze nie jest nowością, po raz pierwszy jednak w pecetach spotkać będzie można funkcje i interfejs set-top-boksów TiVo.

Więcej informacji: Nero,TiVo

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)