TinyScreen - prawdopodobnie najmniejsza konsola na świecie

TinyScreen - prawdopodobnie najmniejsza konsola na świecie
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

09.10.2014 10:00, aktual.: 09.10.2014 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ma niecały cal szerokości i rozdzielczość 96 na 64 pikseli. Wraz zestawem miniaturowych joysticków tworzy prawdopodobnie najmniejszą konsolę świata. Ale to nie jedyne potencjalne zastosowanie dla TinyScreen.

Chyba każdy entuzjasta nowych technologii słyszał choć raz o projekcie Arduino – otwartej platformie programistycznej dla mikrokontrolerów montowanych na pojedynczych obwodach drukowanych. Dwa lata temu grupa miłośników tego rozwiązania, skupiona w kolektywie TinyCircuits, postanowiła skonstruować podobną, kompatybilną platformę. Z tą różnicą, że ich układy, przy zachowaniu funkcjonalności, drukowane są na płytkach, które wielkością przypominają niektóre monety. Teraz grupa postanowiła wzbogacić ofertę TinyDuino między innymi o miniaturowy ekran OLED. I tak jak dwa lata temu, zwróciła się o pomoc internautów.

W ramach uruchomionej kilka dni temu kampanii na Kickstarterze, TinyCirquits prezentuje różne potencjalne zastosowania nowych elementów platformy TinyDuino. Jednym z nich jest właśnie miniaturowa konsola, na której, po samodzielnym zmontowaniu, można uruchomić Flappy Bird czy Asteroids. Ale na tym potencjalne zastosowania się nie kończą. Kreatywny użytkownik może wykorzystać elementy przygotowane przez TinyCircuits do zbudowania własnego inteligentnego zegarka, biżuterii albo realizacji innych projektów.

Cel zbiórki został już osiągnięty, więc można z czystym sumieniem stwierdzić, że wyświetlacz w przedsprzedaży kosztuje 25 dolarów. Wyższa wpłata to oczywiście więcej miniaturowych klocków, dla których można znaleźć jeszcze więcej zastosowań.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Pierwsza prezentacja Windowsa 10

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)