"The Sinking City" - już graliśmy. Zobacz gameplay [Wideo]

"The Sinking City" - już graliśmy. Zobacz gameplay [Wideo]

"The Sinking City" - już graliśmy. Zobacz gameplay [Wideo]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2019 10:30

"The Sinking City" to najnowsza gra oparta na twórczości H.P. Lovecrafta, w której wpadniemy w uścisk macek Cthulhu. Chociaż to nie pierwsza gra w uniwersum Mitów Cthulhu to z pewnością jedna z lepszych. Przekonajcie się oglądając wideo z naszej rozgrywki.

Wśród gier komputerowych opartych na twórczości Lovecrafta możemy wymienić chociażby "Shadow Of The Comet", "Necronomicon", "Call of Cthulhu: Dark Corners of The Earth" czy "Call Of Cthulhu", który ukazał się pod koniec zeszłego roku. I chociaż w tytule "The Sinking City" brak nawiązania do Mitologii Cthulhu, to nie ulega wątpliwości, że studio Frogwares mocno czerpało inspiracje z twórczości Mistrza Grozy.

Obraz
© Materiały prasowe

"The Sinking City" - gameplay wideo

"The Sinking City" może być jedną z najlepiej oddających klimat mrocznego szaleństwa, jaki jest nieodzownym elementem horroru opartego na Mitach Cthulhu. To, co udało się twórcom gry przenieść z powieści i opowiadań Lovecrafta, to niezwykła atmosfera grozy, która buduje napięcie już od pierwszych minut rozgrywki. Możecie się o tym przekonać oglądając fragment z rozgrywki poniżej.

Produkcja studia Frogwares wprowadza niezwykłą atmosferę grozy i czerpie garściami od Lovecrafta stosując podobne zabiegi narracyjne, jak pisarz. Chociaż gra niewątpliwie ma swoje wady, w tym "drewniane" animacje czy przeciętną oprawę graficzną, to jednak jest świetnym przedstawicielem swojego gatunku i godnie reprezentuje Mitologię Cthulhu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)